Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Stan zapalny na skórze głowy zwalcz go!

Stan zapalny na skórze głowy to problem, który pojawia się dosyć często. Są to różnego rodzaju schodzenia, które mogą powodować dyskomfort i objawiać się różnymi symptomami. 

Stan zapalny na skóry głowy jak powstajeJak powstaje stan zapalny na skórze głowy?

Stan zapalny na skórze głowy – częstym powodem, przez który występuje to:

  1. Nadmierne wydzielanie sebum
  2. Reakcje immunologiczne
  3. Infekcje bakteryjne lub grzybicze
  4. Uszkodzenia mechaniczne- otarcia, zadrapania, podrażnienia
  5. Czynniki genetyczne – predyspozycje genetyczne do AZS, łuszczycy skóry głowy
  6. Czynniki zewnętrzne – promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, zła dieta, stres

U kogo powstaje stan zapalny na głowie?

Stan zapalny na skórze głowy może wystąpić u każdego, niezależnie od wieku lub płci, niektóre osoby są jednak na to bardziej narażone. U dzieci często występuje atopowe zapalenie skóry, u dorosłych natomiast jednym z najczęstszych problemów jest łupież lub zapalenie mieszków włosowych. Osoby starsze częściej cierpią na łuszczycę, a ze względu na osłabienie funkcji ochronnych skóry, jest ona bardziej podatna na wszelkie infekcje i stany zapalne. Problemy mogą mieć również osoby, które narażone są na większą ekspozycję na promieniowanie UV oraz takie, których dotyka duży stres.

Czy stan zapalny na głowie to skutek nieodpowiedniej pielęgnacji?

Stan zapalny na głowie to problem, którego powodem może być nieodpowiednia pielęgnacja. Częste używanie silnych, agresywnych kosmetyków, codziennie mycie głowy, gorąca woda, a także stosowane z dużą częstotliwością peelingi, mogą przyczynić się do podrażnienia skóry głowy. Nieodpowiednie będzie również używanie ostrych grzebieni oraz szczotek do włosów.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Jak zapobiec stanom zapalnym na skórze głowy?

Stan zapalny na skórze głowy- co możemy robić, aby go uniknąć? Jednym z ważniejszych czynników, dzięki którym nie pojawi się u nas stan zapalny na skórze głowy, jest dobrze dobrana pielęgnacja oraz higiena. Warto unikać gorącej wody, alergenów, mechanicznego uszkadzania skóry. Duże znaczenia ma dobra dieta, brak stresu i częste konsultacje z dermatologiem.

Łojotokowe zapalenie skóry

To często występujący, przewlekły stan zapalny na skórze głowy. Wiąże się z serią nieprzyjemnych objawów, takich jak świąd, łuszczenie się skóry, czy zaczerwienienia. Jego leczenie obejmuje stosowanie specjalnych szamponów oraz maści, a także leczenie dermatologiczne.

Jakie składniki mogą wywołać stan zapalny na skórze głowy?

Składnikami, które mogą powodować stan zapalny na głowie, są zawarte w popularnych detergentach sulfany, parabeny, silikony, alkohole, sztuczne barwniki i olejki. Warto jest więc dobierać produkty pielęgnacyjne, które mają czyste, sprawdzone i delikatne składy.

Seborh ZestawSeborh- produkty dopasowane do wrażliwej skóry głowy

Seborh to produkty, dzięki którym osoby o wrażliwej i wymagającej skórze głowy, będą mogły cieszyć się dobrze dobraną do ich potrzeb pielęgnacją. Zwyczajne, drogeryjne szampony, odżywki i inne produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy, zawierają silne i drażniące substancje.

W skład zestawu Seborh wchodzą 3 produkty: szampon, płyn i emulsja do skóry głowy. Są to specjalistyczne dermokosmetyki, które idealnie sprawdzą się u osób, które zmagają się z łojotokowym zapaleniem skóry.  Zawierają siarczek selenu, pirokton olaminy, które zmiękczają zrogowaciały naskórek, przyspieszają jego wymianę, działają antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, wspierają procesy regeneracji skóry i oczyszczają. Zestaw Seborh i zawarte w nim składniki, skutecznie chronią skórą przed uciekaniem z niej wilgoci, łagodzą świąd i koją.

Podsumowanie

Stan zapalny na skórze głowy może wystąpić u każdego. Stanem zapalnym skóry głowy może być zarówno łupież, jak i atopowe zapalnie skóry. Aby mu zapobiec należy dobrać odpowiednią pielęgnacje i stosować dermokosmetyki.


Bibliografia:

1. Kaczmarski M.: Leczenie dietetyczne chorych z atopowym zapaleniem skóry i współistniejącą alergia pokarmową. [In:] Atopowe zapalenie skóry. Poradnik lekarza praktyka. R.J. Nowicki (ed.). Oficyna Wydawnicza Medical Education, Warsaw 2017, 133-152
2. Kamińska E.: Rola emolientów w atopowym zapaleniu skóry u dzieci, Developmental Period Medicine, 2018; XXII, 4, wyd. Aluma [dostęp 16.09.2021] 3. Morawiec M., Ziembla J.: Zaburzenia skórne w chorobie Parkinsona, Aesthetic Cosmetology and Medicine, 6 / 2020 / vol. 9 [dostęp 16.09.2021].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *