Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy to podstawowy kosmetyk, który pomaga w leczeniu tego schorzenia. W jaki sposób wybrać najlepszy szampon na łojotokowe zapalenie skóry? Jakich składników warto w nim szukać? Jak dodatkowo można wesprzeć jego działanie?
spis treści
- 1. Szampon na łojotokowe zapalenie skóry – jaki powinien mieć skład?
- 2. Czego nie może zawierać szampon na ŁZS?
- 3. Szampon na ŁZS – jak powinien działać?
- 4. FAQ – pytania i odpowiedzi
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaki powinien mieć skład?
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry należy wybrać, zwracając szczególną uwagę na jego skład. Produkt ten ma na celu pielęgnowanie skóry wrażliwej, dotkniętej chorobą, dlatego też musi dbać o jej kondycję, delikatnie ją czyszcząc, nie doprowadzając przy tym do występowania podrażnień. W związku też zaleca się stosować szampon na ŁZS, który będzie bazował na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla skóry oraz skuteczne w zwalczaniu choroby.
Składnik pochodzenia naturalnego | Działanie |
witamina E, | chroni przed uszkodzeniami oksydacyjnymi błony komórkowe, |
mleczko pszczele, | działa nawilżająco oraz skraca czas gojenia się ran, |
siarczek selenu, | wykazuje działanie przeciwgrzybicze, zwalcza uciążliwe drożdżaki, |
biolin, | działa przeciwzapalnie, eliminuje swędzenie i pieczenie, |
glinka biała, | działa ujędrniająco i oczyszczająco, |
alantoina, | przyspiesza gojenie się ran oraz wykazuje właściwości łagodzące, |
betaina, | chroni skórę przed podrażnieniami, |
ichtiol, | zmniejsza stany zapalne skóry i działa antybakteryjnie, |
pantenol, | wykazuje silne właściwości nawilżające, nawadniające i regenerujące, |
pirokton olaminy. | działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. |
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy – czego nie może zawierać?
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinien być dobrany w rozsądny sposób. W przypadku choroby, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry głowy, szampon odgrywa istotną rolę w pielęgnowaniu wrażliwej i podrażnionej skóry. Nie powinien on zawierać związków, które mogłyby niekorzystnie wpływać na kondycję skóry. Zwłaszcza niewskazane są składniki prowadzące do przesuszenia skóry, bo ono nasila pracę gruczołów łojowych.
Szampon na ŁZS – jak powinien działać?
Szampon na ŁZS musi wykazywać określone działanie, które pomoże wycofać schorzenie, złagodzić uciążliwe objawy oraz zadba o prawidłową kondycję podrażnionej skóry. Kosmetyk ten musi mieć naturalny skład, dzięki któremu będzie bezpieczny w stosowaniu. Na łojotokowe zapalenie skóry głowy szampon musi wykazywać działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, dzięki czemu możliwe będzie niwelowanie czynników odpowiedzialnych za schorzenie. Duże znaczenie ma również uregulowanie pracy gruczołów łojowych oraz zapobieganie nadmiernej produkcji łoju. Szampon na ŁZS powinien również pielęgnować wrażliwą skórę, wykazując właściwości nawilżające, regenerujące, przyspieszające gojenie się ran oraz złuszczające martwe komórki naskórka. Dodatkowo ważne jest działanie ochronne, zapobiegające rozszerzaniu się zmian skórnych na zdrowe obszary na ciele.
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry to ważny produkt, który jest podstawą pielęgnacji wrażliwej skóry głowy i uszkodzonych włosów. Produkt ten musi być naturalny, by kuracja z jego użyciem była bezpieczna. Musi również wykazywać określone właściwości, które pozwolą skutecznie zwalczyć schorzenie, zadbać o chorą skórę oraz kondycję włosów. Stąd substancje grzybobójcze, bakteriobójcze i przeciwzapalne w nim to konieczność. Kompletnym rozwiązaniem jest naturalny szampon na ŁZS, który łączy w sobie dobroczynne działanie składników aktywnych pochodzenia naturalnego i dzięki temu jest delikatny dla podrażnionej chorobą skóry – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
Szampon na ŁZS szampon – wypróbuj Seborh
Godnym polecenia szamponem na ŁZS jest produkt marki Seborh. Szampon Seborh zawiera całe bogactwo substancji pochodzenia roślinnego, działających skutecznie lecz niezwykle delikatnych dla skóry. Dlatego koi, nie przesusza, jest odpowiedni dla osób ze skórą wrażliwą. Jego skuteczność opiera się na działaniu ukierunkowanym na trzy problemy skóry z ŁZS: rozwój drożdżaków, nadmierne rogowacenie naskórka i zachwiana równowaga w pracy gruczołów łojowych. Dlatego też w szamponie Seborh znajdziemy zarówno substancje o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym, jak i złuszczającym oraz nawilżające, regulujące i odżywiające oraz regulujące.
W składzie szamponu Seborh znajdziemy więc pirokton olaminy , który zmiękcza zrogowaciały naskórek, a także przyspiesza jego wymianę. Dodatkowo ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które hamują namnażanie grzybów Malassezia i łagodzą stany zapalne
Działanie odkażające wnosi także do szamponu Seborh siarczek selenu i ichtiol. W Seborh znajdziemy także normalizujące pracę gruczołów łojowych mleczko pszczele, co w krótszej perspektywie ogranicza przetłuszczanie skóry i świąd, a w dłużej – wraz z ichtiolem, który normalizuje proces wymiany naskórka – regeneruje skórę i redukuje łuskę. Liczne substancje nawilżające – pantenol, arginina, alantoina, witamina E – chronią przed przesuszeniem, co także dobroczynnie ogranicza sebum oraz dostarcza skórze substancji odżywczych. Dzięki temu wzmacnia się bariera wodnolipidowa skóry, a wraz z nią mechanizmy obronne skóry, co dalej ogranicza inwazję drożdżaków. Działanie szamponu Seborh można wesprzeć pozostałymi produktami z zestawu dermokosmetyków Seborh. Złuszczającym płynem do skóry głowy, który zawiera kwasy, a więc działa na zasadzie delikatnego peelingu chemicznego oraz kojącą, lekką emulsją, która niweluje uporczywy świąd i regeneruje skórę.
Dermokosmetyki z serii Seborh dopełniają swoje działanie i łącznie zapewniają skórze holistyczną pielęgnację. Odpowiadają na wszystkie potrzeby skóry z ŁZS
Docierając do przyczyn choroby, redukują jej objawy, dlatego stan skóry pielęgnowanej zestawem Seborh poprawia się, co zaświadczają opinie o produkcie zostawione w sieci przez użytkowników:
Jestem mężczyzną i z reguły nie przywiązuje szczególnej uwagi do stosowanych kosmetyków. Mając łojotokowe zapalenie skóry głowy szampon, który stosowałem sprawiał, że czułem uciążliwe swędzenie, pieczenie i dyskomfort. Żona doradziła mi, abym zmienił środek, który stosuję, i sama wybrała mi cały zestaw kosmetyków Seborh. To był najlepszy prezent, ponieważ teraz objawy się zmniejszyły i czuję dużą ulgę – mówi pan Władysław z Poznania.
Stosuję od niedawna szampon na łojotokowe zapalenie skóry i jestem bardzo zadowolony z efektów. Wcześniejszy produkt uczulał mnie, dlatego postanowiłem coś zmienić. Wybrałem kosmetyk z zestawu Seborh. Szampon jest bezpieczny, delikatny i nie wywołuje żadnych podrażnień czy przesuszeń, przetłuszczania. Bardzo polecam – mówi pan Mariusz z Kielc.
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy musi być odpowiednio wybrany, by mógł być skuteczny. Jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry głowy szampon naturalny pomoże złagodzić przebieg schorzenia. Warto jednak zawsze stosować cały zestaw kosmetyków, które dopełniają swoje działanie i dzięki temu szybciej i skuteczniej niwelują tę uciążliwą chorobę.
FAQ
1. Czy jeśli choruję na łojotokowe zapalenie skóry głowy szampon, który stosuję, powinien być naturalny?
Jeśli chodzi o schorzenie jakim jest łojotokowe zapalenie skóry głowy, szampon powinien być dobrany bardzo odpowiedzialnie. ŁZS to choroba skóry, która sprawia, że pojawiają się na niej podrażnienia, zaczerwienienia i inne objawy, osłabiające wrażliwą skórę. Dlatego poleca się stosować naturalne szampony na ŁZS, które łagodzą objawy i są bezpieczne dla skóry. Godnym polecenia są produkty z zestawu na ŁZS Seborh.
2. Jak stosować szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy?
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ dokładny sposób różni się w zależności od rodzaju produktu. Ważne jest jednak to, by stosować systematycznie szampon naturalny, który będzie bezpieczny dla skóry i włosów.
3. Mam ŁZS, szampon stosuję cały czas ten sam i chciałabym dowiedzieć się, czy jest dobry. Po czym poznam, że jest bezpieczny i skuteczny?
Szampon na ŁZS będzie skuteczny, jeśli będzie wykazywał określone właściwości zwalczające chorobę (grzybo- i bakteriobójcze) i niwelujące objawy (łagodzące, nawilżające, regenerujące).
Bibliografia
1. Narbutt J., Lesiak A., Wpływ preparatów pielęgnacyjnych linii Tolerans Sensitive Dermedic® na wybrane parametry obiektywne i subiektywne u pacjentów ze skórą nadreaktywną, łojotokowym zapaleniem skóry i trądzikiem różowatym, Forum Dermatologicum 2015;1(1):12-20.
2. Boer M., Maleszka R., Ratajczak-Stefańska V., Kolonizacja grzybami z rodzaju Malassezia a właściwości bariery skórno-naskórkowej w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia 2010, Vol. 17 Issue 4, s. 211-216.
3. Maciejewska-Radomska A.,Placek W., Dieta w chorobach skóry, 2015.
4. Brzezińska-Wcisło, L. I. G. I. A. “Co nowego w etiopatogenezie i leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, Post Dermatol Alergol 2005 (1): 10-13.
5. Czyżewska U.,Siemieniuk M., Bartoszewicz M., Tylick A., Grzyby z rodzaju Malassezia jako oportuniści ludzi i zwierząt, www. phmd.pl 2018; 72: 359-37.
co jak co ale ciężko znaleźć dobry szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy bo jeden jest za silny, drugi za mocny, trzeci pogarsza swędzenie itp. ogólnie tragedia coś dobrego znaleźć ;/ tak jak patrzę na ten to skład ma bardzo obiecujący. zobaczymy bo może się skuszę jak mi się skończy obecny szampon.
Też się zgadzam z tym!!!!! Ciężko znaleźć jakieś dobre dermokosmetyki na ŁZS.
Nawet w aptekach jest ciężko coś dobrego znaleźć. Kilka razy sie nacięłam na polecanki.
W tym momencie sama sobie sprawdzam składy przed kupnem i kupuję z neta.
Naturalny szampon na ŁZS będzie dostatecznie dobry by leczyć?
a czemu by mial nie dzialac? xD kiedys tylko naturalnymi rzeczami sie leczono. zreszta najlepiej poczytac sobie cos wiecej o tych skladnikach i sprawdzic badania naukowe na ten temat. jest tego na prawde spoooooro wiec o dzialanie seborh bylabym spokojna ;p
zobaczymy bo zamówiłam ten szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy bo słyszałam od znajomego że pomaga no to zobaczymy jak to bedzie
Daj znać bo też się czaję na niego ?
pewnie nie czekasz juz na opinie ale sama mam tez seborh od niedawna i jestem zdania ze mi bardzo pomaga na lojotokowe zapalenie skory. mniej mnie skora swedzi, nie jest tak czerwona, nie la lusek.
niedawno sie skusilam na zakup szamponu i w sumie zakupilam go z polecenia dziewczyny na ig i musze przyznac ze bardzo mi sie podoba. zapach taki se bo ziolowy ale idealnie oczyszcza bez przesuszenia. love it!
Ma taki fajny kolorek.
Bardzo nietypowy.
ŁZS w uspokojeniu więc działa.
Jestem ciekawa reszty zestawu i całość kupie.