Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Blog

Olej kokosowy – jak działa?

Olej kokosowy jest powszechnie znanym produktem, który znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. Wielu producentów wybiera go jako składnik swoich kosmetyków, w takich jak: szampony, maści czy balsamy. Rozwiązuje niektóre problemy z włosami, jak i skórą. Przede wszystkim ze względu na swoje właściwości nawilżające, ale również antybakteryjne. Oprócz zastosowania w popularnych kosmetykach […]

Czytaj więcej

Alantoina- jak działa?

Alantoina to substancja, która stosowana jest na szeroką skalę w branży kosmetycznej. Znana jest przede wszystkim z właściwości łagodzących oraz przeciwzapalnych. Będąc pochodną mocznika wykorzystywana jest do wytwarzania dermokosmetyków, maści a także leków dermatologicznych. Jakie są jej główne właściwości, które znajdują zastosowanie w kosmetyce?

Czytaj więcej

Rozmaryn – sprawdź działanie przy ŁZS

Rozmaryn to świetny środek do pielęgnacji włosów i skóry. Jest jednym z naturalnych sposobów leczenia łojotokowego zapalenia skóry. Poznaj jego właściwości i dowiedz się, jak go stosować.

Czytaj więcej

Miłorząb japoński – na co warto go stosować?

Miłorząb japoński to właściwie ginko biloba. Jest to drzewo, które od wielu lat stosuje się w medycynie i kosmetyce. Można dostarczać go sobie poprzez herbatę, tabletki czy kapsułki. Jakie ma dokładnie właściwości? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Kuracja miodem na łzs – na czym polega?

Kuracja miodem na łzs jest jedną z domowych metod, aby rozwiązać problem dolegliwości dermatologicznej. Wszystko z powodu wyjątkowych właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych miodu, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry i nie tylko. Chorując na łojotokowe zapalenie skóry leczenie miodem może okazać się bardzo skuteczne. Jakie zatem działanie ma miód?

Czytaj więcej

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry – jak działa?

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry to jedna z powszechnie stosowanych metod w leczeniu tej dolegliwości dermatologicznej. Należy go grupy naturalnych, domowych metod, którą można bezpiecznie przygotować i zastosować w domu. Jak każda domowa metoda, wymaga jednak regularności i dokładności. Jak dokładnie działa roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry?

Czytaj więcej

Jak odróżnić łupież suchy od tłustego w prosty sposób?

Łupież suchy a tłusty- czy można pomylić te dwie choroby? Łupież to jedna z bardziej krępujących dolegliwości, która występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. U panów może być jednak bardziej intensywna. Statystyki wskazują, że pojawia się u osób w różnym wieku w przedziale od 15 do 75 roku życia, choć pojawia się także u dzieci. […]

Czytaj więcej

Olej kokosowy na łojotokowe zapalenie skóry- jak działa?

Olej kokosowy na łojotokowe zapalenie skóry to jedna z domowych metod, aby pozbyć się objawów tej nieprzyjemnej choroby dermatologicznej. Dlaczego właśnie olej pomaga w jej niwelowaniu? Jakie jego właściwości odpowiadają za takie działanie? Jak skutecznie go stosować? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Wąkrotka azjatycka- jak działa?

Wąkrotka azjatycka to powszechnie stosowana w medycynie i kosmetologii roślinna, znana ze swoich cennych właściwości. Jak dokładnie działa? Na jakim obszarze rośnie?

Czytaj więcej

AZS a ŁZS – poznaj różnice

AZS a ŁZS – niby podobne, a jednak różne. Oba te skróty dotyczą terminów związanych z chorobami skóry, ale różnią się od siebie objawami, miejscem występowania i sposobami leczenia.

Czytaj więcej

Pirytionian cynku (Zinc Pyrithione)

Pirytionian cynku (Zincum pyrithionum) wykazuje wiele właściwości leczniczych. W związku z tym stosowany jest jako składnik preparatów dermatologicznych lub dermokosmetycznych. Nie tylko skutecznie leczy, ale również zabiega nawrotom chorób. Dzieje się tak, ponieważ niszczy pasożytnicze grzyby i bakterie. To sprawia, że wykorzystywany jest w leczeniu następujących chorób skóry: łuszczyca, egzema, grzybica czy łojotokowe zapalenie skóry […]

Czytaj więcej

Czy łojotokowe zapalenie skóry jest wyleczalne- prawda czy fałsz?

Czy łojotokowe zapalenie skóry jest wyleczalne? To pytanie, które często zadają sobie osoby, które cierpią z powodu tej dermatozy. Warto podkreślić, że łojotokowe zapalenie skóry należy do chorób dermatologicznych przewlekłych. Charakteryzuje się okresami nasilenia objawów, jak i remisji. Nie istnieje jeszcze skuteczny lek, który może całkowicie zniwelować chorobę. Istnieją jednak skuteczne metody długotrwałego wyciszania objawów.

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry głowy, leczenie – jaki ma przebieg?

W chorobie, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry głowy, leczenie polega przede wszystkim na niwelowaniu widocznych objawów. W związku z tym cała procedura jest wymagająca i trudna. Niestety, warto podkreślić, że objawy można czasowo wyciszyć, ale choroby nie można w pełni wyleczyć.

Czytaj więcej

Preparaty na łojotokowe zapalenie skóry – jakie wybrać?

Preparaty na łojotokowe zapalenie skóry cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Nie ma się temu co dziwić, bo wiele osób cierpi ta tę uciążliwą dermatozę. Na szczęście, mamy bardzo wiele interesujących rozwiązań do wyboru. Zanim więc sięgniemy po konkretny preparat, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje produktów są dostępne na rynku. Ważne jest także to, […]

Czytaj więcej

Łysienie łojotokowe – czym jest?

Łysienie łojotokowe może być jedną z przyczyn nadmiernej utraty włosów. Jest ono spowodowane nadmiernym wydzielaniem łoju z gruczołów łojowych. Może ono wystąpić zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Dowiedz się, czym jest ta choroba, skąd się bierze i jak ją leczyć.

Czytaj więcej

Tabletki na łojotokowe zapalenie skóry – które wybrać?

Tabletki na łojotokowe zapalenie skóry to metoda leczenia ogólnoustrojowego. Zwykle podejmowana jest w sytuacji, gdy leczenie miejscowe nie jest skuteczne. O długości leczenia oraz rodzaju przyjmowanych leków zawsze decyduje lekarz. W związku z tym zauważenie u siebie niepokojących oznak, zawsze powinno skłonić nas do wizyty u dermatologa. Lekarz na podstawie swojej wiedzy i dostępnych narzędzi […]

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry w ciąży – jak sobie radzić?

Łojotokowe zapalenie skóry w ciąży może znacząco obniżyć jakość życia w tym czasie. Wszystko za sprawą specyficznych objawów, które towarzyszą chorobie. Przede wszystkim skóra staje się widocznie zaogniona i łuszczy się w określonych partiach ciała, szczególnie na owłosionej skórze głowy oraz niektórych częściach twarzy. Ponadto charakterystyczna jest nadprodukcja gruczołów łojowych, które wydzielają za dużo sebum. […]

Czytaj więcej

Łuszczyca a łojotokowe zapalenie skóry – podobieństwa i różnice

Łuszczyca a łojotokowe zapalenie skóry to zestawienie, które dla niektórych może być bardzo zaskakujące. Tymczasem choroby mogą być ze sobą mylone. Wymagają zatem odpowiedniej diagnozy dermatologicznej, która potwierdzi jedną z nich. Jakie są podobieństwa, a jakie różnice między innymi?

Czytaj więcej

Emolienty na łojotokowe zapalenie skóry – jak działają?

Emolienty na łojotokowe zapalenie skóry to tylko jedna grupa preparatów, które można stosować w leczeniu tej choroby. Przynoszą przede wszystkim działanie nawilżające i łagodzące. Emolienty na łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt są zwykle najpowszechniejsze, ponieważ oprócz skutecznego działania, są po prostu delikatne. Czym dokładnie się charakteryzuje? Jakie działanie wykazują? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Czytaj więcej

Siarczek selenu (Selenium Sulfide)

Siarczek selenu to pochodna selenu, który jest przykładem wysoko alkalizującego mikroelementu. Jest niezbędny dla właściwego działania całego organizmu. Bierze udział w podtrzymaniu wielu funkcji życiowych. Selen wykorzystywany jest również jako składnik wielu leków, w tym również dermatologicznych takich jak łojotokowe zapalenie skóry. Aby składnik mógł działać skutecznie, stosowany jest miejscowo. Siarczek selenu jest dobrze absorbowany […]

Czytaj więcej

Dieta na łojotokowe zapalenie skóry – jaką wybrać? 

W chorobie, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry, dieta ma ogromne znaczenie. Nie od dzisiaj wiemy, że to, co jemy wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również kondycję skóry. Co więcej, okazuje się, że spożywanie niektórych produktów może nasilać zmiany skórne i zaostrzać przebieg choroby. Z kolei inne związki łagodzą objawy i przyspieszają zdrowienie. Jak wygląda dieta przy […]

Czytaj więcej

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaką wybrać?

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy to jeden z dermokosmetyków stosowany w trakcie leczenia tego schorzenia. Aby emulsja była skuteczna i bezpieczna dla skóry, musi zostać dobrana w odpowiedni sposób. Aby wybrać najlepszą emulsję na łojotokowe zapalenie skóry głowy należy starannie czytać skład produktu. Jakich składników w nim szukać?

Czytaj więcej

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaki wybrać?

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy należy wybrać odpowiedzialnie. Ważne jest to, by nie zaostrzył on objawów choroby, a łagodził jej przebieg. Jak wybrać najlepszy płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt – od A do Z

Łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt to schorzenie dość powszechne. Jakie są przyczyny tej choroby? Jak wygląda jej przebieg u najmłodszych? Czy są sposoby skutecznego leczenia i zapobiegania ŁZS? Jak pielęgnować skórę dziecka pokrytą wykwitami?

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy – czym jest?

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy to jedno z najpowszechniejszych schorzeń skórnych. Szacuje się, że to aż 10% z chorób skóry. Niestety, ŁZS twarzy to wyjątkowo uciążliwa dermatoza. Walka z nią jest skomplikowana i wymaga cierpliwości. Zanim ją podejmiemy, warto poznać objawy schorzenia oraz dowiedzieć się, jakie są jego przyczyny. Pomocne może okazać się również poznanie skutecznych […]

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry – przyczyny kliniczne 

W przypadku choroby, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry przyczyny związane są z nadaktywnością gruczołów łojowych, które wydzielają sebum. Badania wskazują jednak, że przypadki choroby diagnozuje się także u osób bez łojotoku. Co więcej, badania potwierdzają nieznaczną tendencję do występowania choroby u mężczyzn. Trudniej określić jednoznacznie wiek, w którym pojawia się choroba, ponieważ brak jednoznacznych predyspozycji, choć istnieją […]

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry – leki mogą pomóc

Na łojotokowe zapalenie skóry leki przyjmowane w celu zmniejszenia nasilenia objawów, to konieczność. Na ŁZS leki muszą być jednak stosowane po konsultacji z lekarzem. Najlepiej, jeżeli będzie to dermatolog. Warto mieć na uwadze, że wyróżnia się zarówno doustne leki na łojotokowe zapalenie skóry, jak i preparaty do stosowania miejscowego. Dla powodzenia kuracji ważne jest przestrzeganie […]

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry – leczenie ziołami może pomóc

Na łojotokowe zapalenie skóry leczenie ziołami może bardzo pomóc. Nic więc dziwnego, że po to rozwiązanie sięga wiele osób. Należy jednak zauważyć, że zioła na łojotokowe zapalenie skóry powinny być wybierane bardzo starannie. Nie każdy gatunek okaże się przydatny w walce z łojotokowym zapaleniem skóry. Na szczęście istnieją skuteczne zioła, które niwelują uciążliwe objawy skórne. Jak przebiega […]

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry – kosmetyki najskuteczniejsze!

W przypadku choroby, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki odgrywają istotną rolę. Usprawniają proces leczenia. Oczywiście nie można ich wybrać przypadkowo. Więc jak wybrać te najlepsze? Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry stosować?

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry – leczenie – jak wygląda?

Na łojotokowe zapalenie skóry leczenie jest wymagające i skomplikowane. Warto też podkreślić, że w przypadku ŁZS leczenie pomaga kontrolować przebieg choroby, powstrzymać jej objawy, a także złagodzić pojawiające się uciążliwości. Jednakże czy łojotokowe zapalenie skóry jest wyleczalne? Należy szczerze odpowiedzieć – nie. Niestety, dotąd nie wynaleziono terapii, która pozwala na pełne wyleczenie choroby. Ale leczenie należy podjąć, aby […]

Czytaj więcej

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy to podstawowy kosmetyk, który pomaga w leczeniu tego schorzenia. W jaki sposób wybrać najlepszy szampon na łojotokowe zapalenie skóry? Jakich składników warto w nim szukać? Jak dodatkowo można wesprzeć jego działanie?

Czytaj więcej

ŁZS – objawy choroby. Jak wyglądają?

Jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) objawy są bardzo charakterystyczne i uciążliwe. W związku z tym wymagają szybkiej wizyty u dermatologa, który podejmie decyzję o odpowiednim leczeniu. Na zachorowanie narażony jest niemal każdy, a współczesna medycyna nadal nie zna skutecznego leku, ani nie ma zaleceń profilaktycznych, aby ustrzec się przed chorobą. W związku z tym […]

Czytaj więcej

Domowe sposoby na łojotokowe zapalenie skóry

Na łojotokowe zapalenie skóry, domowe sposoby bez wątpienia działają. Z tego względu tak wiele osób je stosuje. Jeżeli jednak cierpimy na łojotokowe zapalenie skóry, leczenie domowe powinno być starannie przemyślane. Nie każdy sposób będzie bowiem skuteczny. Na szczęście metod, spośród których możemy wybierać, jest całkiem sporo. 

Czytaj więcej

Skóra głowy – łojotokowe zapalenie skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest przyczyną jednej na dziesięć wizyt w gabinecie dermatologicznym. Choroba atakuje osoby w różnym wieku, nawet w okresie niemowlęctwa lub młodzież w okresie pokwitania. Poznaj przyczyny oraz objawy ŁZS skóry głowy, a także naucz się walczyć z tą przypadłością domowymi sposobami.

Czytaj więcej

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) to powszechny powód wizyt u dermatologa. Dane statystyczne wskazują, że nawet jedna na dziesięć chorób skóry ma związek z łojotokowym stanem zapalnym. Mimo że współczesna medycyna zna wiele metod leczenia objawów, nie można choroby wyleczyć całkowicie ani wyeliminować jej przyczyn. Jak wygląda łojotokowe zapalenie skóry i jak je leczyć? Na czym polega – prowadzące […]

Czytaj więcej

Kup teraz
ZESTAW

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Seborh - od naszych klientów

Seborh - zestaw

Seborh

Najlepsze rozwiązanie na ŁZS

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊