Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Łojotokowe zapalenie skóry – kosmetyki najskuteczniejsze!

W przypadku choroby, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki odgrywają istotną rolę. Usprawniają proces leczenia. Oczywiście nie można ich wybrać przypadkowo. Więc jak wybrać te najlepsze? Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry stosować?

spis treści

Kosmetyki do skóry łojotokowej – jaki powinny mieć skład?

Łojotokowe zapalenie skóry kosmetyki najskuteczniejsze

Kosmetyki do skóry łojotokowej powinny mieć skład, który sprawi, że będą one skuteczne i bezpieczne. Kosmetyki zawierające składniki aktywne pochodzenia naturalnego cechuje wszechstronne działanie, dzięki któremu kompleksowo radzą sobie z chorobą. W przypadku ŁZS kosmetyki o naturalnych składnikach są najlepszym wyborem, ponieważ likwidują przyczyny choroby, łagodzą objawy przez nią wywołane oraz chronią skórę przed rozprzestrzenianiem się zmian. W poniższej tabeli przedstawiono przykładowe składniki, które powinny zawierać dobre kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry

Składnik pochodzenia naturalnego Działanie i właściwości
kwas mlekowy,
  • reguluje odnowę komórkową,
  • odpowiada za usuwanie martwych komórek naskórka,
glinka biała,
  • zabliźnia skórę,
  • działa oczyszczająco i ujędrniająco,
ekstrakt z nagietka,
  • działa kojąco i nawilżająco,
  • łagodzi podrażnienia,
ichtiol,
  • wykazuje działanie antybakteryjne,
  • ma właściwości przeciwzapalne,
pantenol,
  • cechują go silne właściwości nawilżające,
  • regeneruje skórę,
olej konopny.
  • łagodzi stany zapalne i podrażnienia,
  • zmiękcza skórę i sprawia, że jest elastyczna.
Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Marta BożendaJeśli pacjent choruje na łojotokowe zapalenie skóry, odpowiednie kosmetyki powinien wybierać dermatolog. Stosowanie właściwych preparatów odgrywa kluczową rolę w walce ze schorzeniem, którego objawy obejmują skórę i wpływają na jej kondycję. Kosmetyki muszą więc być bezpieczne, by nie zaostrzyć objawów oraz skuteczne, by szybko zniwelować chorobęmówi Marta Bożenda, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Jakie kosmetyki na ŁZS wybrać?

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry powinny mieć odpowiedni skład. Jest to najważniejszy czynnik, który należy uwzględnić podczas wyboru danych produktów. Warto również zapoznać się z rodzajami kosmetyków i tym, jak się je stosuje.

Łojotkowe zapalenie skóry kosmetyki

Jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry, w walce z tym schorzeniem stosuje się takie kosmetyki, jak:

Kosmetyki do skóry łojotokowej – jakie właściwości powinny wykazywać?

Kosmetyki do skóry łojotokowej powinny wykazywać szereg właściwości, które będą pomocne w procesie leczenia tego schorzenia. Duże znaczenie odgrywa działanie przeciwbakteryjne oraz grzybobójcze, które bezpośrednio oddziałuje na przyczyny schorzenia. Kosmetyki na ŁZS powinny również usuwać pojawiające się na skórze łuski, wspomagać procesy regeneracyjne skóry oraz przyspieszać procesy gojenia się ran. Istotne jest również dbanie o prawidłową kondycję skóry, poprzez działanie nawilżające, łagodzące podrażnienia oraz wzmacniające – chroniące skórę przed wpływem mikroorganizmów. Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry powinny również wspomagać zdrowy wzrost włosów i kondycję cebulek włosowych.

Seborh ZestawKosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry Seborh

Doskonałe dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry znajdziemy w zestawie Seborh. Działają komplementarnie. To zasługa zawartych w nich składników, które dopełniają swoje działanie. Zestaw składa się ze złuszczającego płynu do skóry głowy na noc, odkażającego szamponu oraz regenerującej emulsji. Szampon zawiera liczne substancje grzybobójcze, ale nie nie niszczy przy tym płaszcza wodnolipidowego skóry, dlatego może być stosowany nawet codziennie. Natomiast po złuszczaniu skóra potrzebuje czasu na regenerację, dlatego zaleca się, aby płyn i emulsję stosować na noc, co drugi dzień.

Płyn Seborh skuteczność zawdzięcza peelingującym kwasom: migdałowemu, jabłkowemu i glikolowemu, które pomagają oderwać się obumarłym komórkom od łuski oraz ograniczają jej narastanie. Szampon Seborh przede wszystkim ogranicza namnażanie się grzybów z rodziny Malassezia (siarczek selenu i pirokton olaminy), które są główną przyczyną łojotokowego zapalenia skóry głowy

Łagodzi stany zapalne, tonizuje oraz reguluje pracę gruczołów łojowych (mleczko pszczele, ichtiol). Z kolei emulsja Seborh doskonale podnosi nawilżenie skóry. Mocznik i naturalny czynnik nawilżający zatrzymują wodę w naskórku, co ogranicza ilość sebum, które jest pożywką dla grzybów, wygładza powierzchnię skóry oraz znacznie ogranicza łuszczenie. Wykorzystywany leczniczo pirokton olaminy zawarty w emulsji Seborh wykazuje działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne i odkażające, łagodzi stany zapalne i podrażnienia, co ogranicza świąd skóry spowodowany ŁZS. Wspiera go w tym olej konopny. Emulsja dba o skórę głowy, ale nie zapomina również o włosach.

Lekka formuła ułatwia wchłanianie i rozprowadzanie między włosami, a zawartość oleju z czarnuszki odżywia cebulki i nawilża pasma włosów. Włosy nie są obciążone, długo pozostają świeże. Są dzięki temu mniej skłonne do wypadania, które często towarzyszy ŁZS

Wspierające leczenie działanie dermokosmetyków z linii Seborh doceniają użytkownicy chorujący na ŁZS, którzy zauważyli u siebie mniejsze nasilenie objawów choroby:

Wcześniej nie stosowałam specjalistycznych kosmetyków na łojotokowe zapalenie skóry i teraz żałuję. Objawy wydawały się nie zmniejszać dlatego sięgnąłem po zestaw Seborh. Dzięki tym kosmetykom moje życie się zmieniło, ponieważ objawy z każdym dniem zmniejszają sięmówi pan Zbigniew z Krakowa.

Nigdy nie sądziłam, że zmiana kosmetyków może mieć tak duży wpływ na przebieg jakiejś choroby. Po namowach koleżanek kupiłam kosmetyki Seborh, dedykowane temu schorzeniu. Od tego czasu pieczenie i swędzenie się zmniejszyły, a mój komfort życia zwiększył. Zdecydowanie polecam każdemu spróbować produktów na ŁZS, ponieważ różnica na skórze jest nie do opisaniamówi pani Zuzanna z Sopotu.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry należy wybrać odpowiedzialnie. Tak, by były bezpieczne dla skóry oraz skuteczne w zwalczaniu schorzenia. Takie cechy posiadają naturalne produkty, które bazują na składnikach aktywnych pochodzenia roślinnego. Aby zwiększyć skuteczność kuracji, zaleca się stosowanie całego zestawu kosmetyków, działającego w kompleksowy sposób.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

FAQ

1. Jakich składników nie powinny zawierać kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry?

Jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry kosmetyki powinny zawierać naturalne składniki aktywne. Poleca się stosować naturalne preparaty, ponieważ są one bezpieczne oraz skuteczne. Takimi produktami są np. preparaty marki Seborh.

2. Czy jeśli mam łojotokowe zapalenie skóry kosmetyki muszę dobrać do tej choroby?

Tak, w przypadku choroby, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki powinny być dedykowane tej chorobie. Ponieważ mają wtedy właściwości, które efektywnie zniwelują przyczyny schorzenia oraz złagodzą jego wpływ na kondycję skóry. Ważne jest również to, by wybierać naturalne kosmetyki, które będą bezpieczne w stosowaniu.

3. Jak stosuje się kosmetyki do skóry łojotokowej?

Dla osób, które chorują na łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki są bardzo ważnym elementem pielęgnacji. W związku z tym należy wybrać naturalne produkty, które będą bezpieczne dla skóry i nie zaostrzą przebiegu schorzenia. Używając kosmetyków na ŁZS należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy preparat stosuje się w inny sposób oraz w różnych odstępach czasowych. Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją stosowania umieszczoną na produkcie.


Bibliografia

1. Narbutt J., Lesiak A., Wpływ preparatów pielęgnacyjnych linii Tolerans Sensitive Dermedic® na wybrane parametry obiektywne i subiektywne u pacjentów ze skórą nadreaktywną, łojotokowym zapaleniem skóry i trądzikiem różowatym, Forum Dermatologicum 2015;1(1):12-20.
2. Boer M., Maleszka R., Ratajczak-Stefańska V., Kolonizacja grzybami z rodzaju Malassezia a właściwości bariery skórno-naskórkowej w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia 2010, Vol. 17 Issue 4, s. 211-216.
3. Jones S.N., Pozbądź się chorób skóry, 2017.
4. Wyszkowska-Kolatko M., Koczurkiewicz P., Wójcik K., Pękal E., Rośliny lecznicze w terapii chorób skóry, [w:] Postępy Fitoterapii 3/2015.
5. Chukwudi Nwabudike L., Łojotokowe zapalenie skóry i homeopatia, [w:] Our Dermatol Online. 2011; 2(4): 208-210.

3 komentarze do “Łojotokowe zapalenie skóry – kosmetyki najskuteczniejsze!

  1. ciężko w sumie znaleźć tak od ręki jakieś kosmetyki do skóry łojotokowej a co dopiero jakieś lepsze albo takie które by odpowiadały pod względem etycznym… inna sprawa że nie ma zbytnio też o tym informacji np. w aptekach.

  2. Dlatego ja zamawiam wszystko przez Internet. Prędzej wszystko sprawdzam a dopiero kupuję.
    To się nazywa bycie świadomym konsumentem ?‍♀️

  3. @Marcelina P., jest to jakies wyjscie. W sumie nawet tutaj na stronie mozna wiele sie dowiedziec o kosmetykach na lojotokowe zapalenie skory. Na pewno wiecej od Pani czy Pana w aptece ktory ma tylko to co na stanie i da ci cokolwiek bys tylko kupila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *