Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Świąd skóry głowy – wyeliminuj problem

Świąd skóry głowy to bardzo dokuczliwa i niekomfortowa dolegliwość, która może być oznaką tego, że cierpisz na chorobę skóry głowy. Twoja skóra może zmagać się z łupieżem, grzybicą, lub nadmiernym nagromadzeniem produktów do stylizacji, nierzadko przyczyną może być także łojotokowe zapalenie skóry. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak skutecznie pozbyć się problemu.

Swędząca skóra głowa jakie mogą być przyczyny tego problemuJakie mogą być przyczyny swędzącej skóry głowy?

Swędząca skóra głowy często bywa uciążliwa, z tego względu chcemy jak najszybciej pozbyć się tej dolegliwości. Nie ma jednak jednego, skutecznego sposobu, który pomógłby w każdym przypadku, dlatego przede wszystkim konieczne jest zidentyfikowanie przyczyny powstania takiego stanu rzeczy, co umożliwi nam dobranie skutecznej i sprawdzonej metody leczenia.

Najczęstsze przyczyny, które są odpowiedzialne za świąd głowy, to:

  • reakcje alergiczne skóry,
  • grzybica,
  • wszawica,
  • nagromadzenie produktów do stylizacji włosów,
  • przesuszona skóra głowy,
  • a także łojotokowe zapalenie skóry.

Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu problemów ze swędząca skórą głowy, to przede wszystkim sięgnij po odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Jeśli problemem jest łupież, to szampony przeciwłupieżowe z pewnością pomogą Ci zwalczyć świąd skóry głowy, ponieważ kosmetyki te wykazują działanie zwalczające drożdżaki – odpowiedzialne za powstawanie łupieżu. Jeśli przyczyną Twoich dolegliwości jest natomiast łojotokowe zapalenie skóry, to koniecznie zwróć uwagę na skład produktów do włosów. Wybierając produkty do pielęgnacji sięgaj głównie po te, które w swoim składzie zawierają takie składniki, jak: pantenol, bateina, mocznik, witamina E, czy też kwas salicylowy. Unikaj natomiast produktów, które zawierają w sobie witaminę C i ekstrakty z czerwonych owoców, takich jak: truskawki, borówki czy żurawina, ponieważ mogą one nasilać świąd skóry głowy.

Seborh ZestawSwędzenie głowy – pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

Swędzenie głowy nie ustąpi jedynie od zmiany kosmetyków, dlatego należy zadbać także o odpowiednią pielęgnację skóry głowy. Przy łojotokowym zapaleniu skóry bardzo ważne jest, aby skupić się na prawidłowym suszeniu włosów. W tym celu należy wyeliminować z użycia ciepłe powietrze z suszarki, ponieważ może ono spowodować, że świąd skóry głowy ulegnie zaostrzeniu. Osoby zmagające się z takimi problemami skórnymi powinny używać jedynie chłodnego nawiewu do suszenia włosów.

Na świąd skóry głowy, spowodowany łojotokowym zapaleniem skóry, świetnie sprawdzą się kosmetyki z linii Seborh. Kosmetyki te, to starannie skomponowany zestaw preparatów, które potrafią zaspokoić specyficzne potrzeby skóry głowy – jakie posiada osoba zmagająca się z ŁZS. Świąd skóry głowy ustępuje dzięki starannie przemyślanym kosmetykom, tworzącym kompletny zestaw do pielęgnacji głowy z łojotokowym zapaleniem skóry.

W skład zestawu dermokosmetyków z linii Seborh wchodzą takie produkty, jak:

  • szampon – oczyszcza włosy, a także skórę głowy. Produkt skutecznie usuwa nadmiar sebum, resztki martwego naskórka, produkty do stylizacji włosów i zanieczyszczenia środowiskowe;
  • emulsja do skóry głowy - efektywnie stymuluje procesy regeneracji oraz odbudowy naskórka, a także skutecznie łagodzi ŁZS;
  • płyn do skóry głowy – zmiękcza skórę głowy, zapobiega ewentualnemu powstawaniu łuski i niweluje problem łupieżu.

W składzie dermokosmetyków Seborh znaleźć można naturalne składniki aktywne, takie jak m.in. siarczek selenu – który wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, a także pirokton olaminy – którego zadaniem jest przywrócenie równowagi mikrobiomu skóry głowy i znormalizowanie wydzielania łoju, ponadto wykazuje on silne działanie przeciwłupieżowe i przeciwzapalne

Podsumowując, aby skutecznie wyeliminować świąd skóry głowy, należy najpierw poznać przyczynę jego powstania, a następnie zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy, a także o dobór właściwych kosmetyków do oczyszczania i pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS 


Bibliografia:

1. Mameri ACA, Carneiro S, Mameri LMA et al.: History of Seborrheic Dermatitis: Conceptual and Clinico-Pathologic Evolution. Skinmed; 15(3): 187-194, 2017
2. Woźniak M, Nowicki R: Rola grzybów Malassezia spp. w etiopatogenezie chorób skóry, Mikologia Lekarska, 2007

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *