Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry

Soda oczyszczona posiada wiele właściwości, za sprawą których może skutecznie pomóc w zwalczaniu łzs. Dlatego też stanowi skuteczny środek i sprawdzony sposób na domowe leczenie tego problemu skórnego. Jednakże aby uzyskać oczekiwane rezultaty, należy wiedzieć, w jaki sposób powinno się stosować sodę oczyszczoną na łojotokowe zapalenie skóry.

Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skórySoda oczyszczona na łzs – korzyści wynikające z jej stosowania

Soda oczyszczona na łzs, czyli wodorowęglan sodu, posiada wiele drogocennych właściwości. Stosowanie tego związku chemicznego skutecznie pomaga oczyścić skórę z martwego naskórka oraz kontrolować produkcję sebum, dzięki czemu hamuje powstawanie nowych zmian skórnych czy rozszerzania porów. Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry może również spowodować, że świąd towarzyszący tej chorobie dermatologicznej przestanie występować. Jakie jeszcze efekty daje wodorowęglan sodu? Jako że soda oczyszczona ma także właściwości przeciwzapalne, pozwala niwelować zapalenie naskórka. Warto jednak pamiętać, że nie powinna być stosowana jako jedyny preparat na łojotokowe zapalenie skóry, ale przy systematycznym stosowaniu może wykazać wyżej wymienione efekty.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry – sposób użycia

Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry może być stosowana na kilka sposobów, lecz dwa z nich są najpopularniejsze.

  • Okłady z sody z dodatkiem wody – soda powinna zostać dokładnie rozpuszczona w wodzie. Tak przygotowany specyfik należy delikatnie nałożyć na twarz, lecz najlepiej robić to punktowo – na miejsca zmienione chorobowo.
  • Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry wymieszana z szamponem – w tym przypadku należy dodać odrobinę wodorowęglanu sodu do szamponu i umyć nim włosy, pamiętając o tym, aby dokładnie je wypłukać.
  • Maska na twarz z sody oczyszczonej i olejkiem eterycznym – tego typy wyciągi roślinne mogą działać przeciwzapalnie, a w połączeniu z wodorowęglanem sodu pomagają łagodzić objawy łzs.

Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry i tymianek – takie okłady warto stosować przy zaostrzeniu łzs. Zamiast tymianku można użyć mniszka lekarskiego.

Warto jednak pamiętać o tym, iż soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry używana w nadmiernej ilości, może powodować przesuszenie naskórka. Istnieje też kilka przeciwwskazań do stosowania wodorowęglanu sodu. Chociażby zażywanie leków, których nie powinno się łączyć z tym związkiem chemicznym. Jednakże bardzo ważne jest też to, że nie zaleca się jej stosować na skórę posiadającą otwarte rany czy dotkniętych infekcjami.

Sprawdź jakie istnieją przyczyny łojotokowego zapalenia skóry

Seborh zestawKosmetyki marki Seborh: Czy warto stosować je na łojotokowe zapalenie skóry?

Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry to substancja, której stosowanie może dać pozytywne efekty. Jednakże w przypadku tak uciążliwej dolegliwości skórnej warto również zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki, które pomogą poprawić kondycję naskórka. Takich jak dedykowany zestaw kosmetyczny marki Seborh. Składa się on z trzech produktów – szamponu, emulsji oraz płynu do skóry głowy. Wszystkie posiadają w składzie substancje, które sprawią, iż skóra stanie się znacznie lepiej oczyszczona oraz nawilżona, co pozwoli załagodzić objawy choroby.

Soda oczyszczona na łojotokowe zapalenie skóry może okazać się pomocnym środkiem. Jednakże warto pamiętać o tym, aby stosować ją wyłącznie w bezpiecznych proporcjach i po uprzedniej konsultacji z lekarzem dermatologiem tudzież internistą.


Bibliografia:

1. Kleijnen J and Knipschild P: “Ginkgo biloba”. Lancet 340, 1136-9, 1992.
2. Nowak A., Ocena właściwości antyoksydacyjnych liści Ginkgo biloba L. po zakończeniu wegetacji, June 2017Pomeranian Journal of Life Sciences 63(1), DOI:10.21164/pomjlifesci.222;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *