Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Siarczek selenu (Selenium Sulfide)

Siarczek selenu to pochodna selenu, który jest przykładem wysoko alkalizującego mikroelementu. Jest niezbędny dla właściwego działania całego organizmu. Bierze udział w podtrzymaniu wielu funkcji życiowych. Selen wykorzystywany jest również jako składnik wielu leków, w tym również dermatologicznych takich jak łojotokowe zapalenie skóry. Aby składnik mógł działać skutecznie, stosowany jest miejscowo. Siarczek selenu jest dobrze absorbowany przez skórę. Jakie jeszcze ma działanie? Wszystkiego informacje poznasz w tym artykule.

Siarczek selenu na ŁZSSiarczek selenu na łojotokowe zapalenie skóry i inne właściwości

Siarczek selenu na łojotokowe zapalenie skóry wykazuje potwierdzone działanie w leczeniu tej choroby. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą właściwości leczniczych składnika.

Jakie działanie wykazuje siarczek selenu? Oto najważniejsze:

  • działanie przeciwgrzybiczne. Niszczy drożdżaki, które mają znaczący udział w wywoływaniu niektórych chorób dermatologicznych. Choć naturalnie bytują na ludzkiej skórze, to ich nadmiar prowadzi do rozwoju choroby. Siarczek selenu usuwa zarówno istniejące grzyby, jak i chroni skórę przed kolejnymi podziałami. Dzięki substancji na skórze tworzy się bezpieczne środowisko, które nie jest atrakcyjne dla grzybów,
  • normalizacja pracy gruczołów łojowych i regeneracja naskórka. Regulacja pracy gruczołów łojowych oznacza, że zaczynają one produkować tyle łoju, ile potrzebuje skóra. Poza tym nadmiar sebum sprzyja rozwojowi grzybów. Selen wykazuje działanie antyłojotokowe, normalizując pracę gruczołów łojowych. Dzięki niemu można przywrócić skórze jej normalne funkcje i przeciwdziałać konsekwencjom nadmiernego występowania łoju. Oprócz tego, że siarczek selenu wykazuje działanie lecznicze doraźne, to przeciwdziała także nawrotom,
  • łagodzące. Siarczek selenu wykazuje dowiedzione działanie łagodzące. Normalizuje proces złuszczania martwych komórek naskórka, ponadto zmniejsza podrażnienia oraz nieprzyjemny świąd i pieczenie, które towarzyszą chorobie. Dzięki temu siarczek selenu uznaje się za jedną z najskuteczniejszych substancji o szerokim spectrum działania. Jednocześnie pozostaje delikatny w działaniu, dzięki czemu można używać również przez wiele tygodni.
Seborh szampon

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na łojotokowe zapalenie skóry

Siarczek selenu – zastosowanie

Siarczek selenu zawiera w sobie kilka różnych związków chemicznych. Zwykle jest to mieszanka monosiarczku selenu (SeS) oraz kilku cyklicznych związków selenu, jak i siarki. Substancja znajduje zastosowanie przede wszystkim jako dodatek do leków i dermokosmetyków. Szczególnie w leczeniu takich chorób dermatologicznych jak: łupież, łojotokowe zapalnie skóry, łupież pstry.

Siarczek selenu – pochodzenie i pozyskiwanie

Siarczek selenu otrzymywany jest z selenu, który znajduje się w skorupie ziemskiej, będąc składnikiem zanieczyszczającym rud siarczkowych. Między innymi do branży kosmetycznej pozyskiwany jest w procesie rafinacji rud siarki i miedzi. W takiej formie dodawany jest do odżywek i szamponów. Podsumowując, siarczek selenu to związek organiczny, który poddawany jest specjalnej procedurze rafinacji. Wykazuje cenne właściwości w walce z łupieżem, łojem oraz innymi problemami dermatologicznymi.


Bibliografia

1. Boer M., Maleszka R., Ratajczak-Stefańska V., Kolonizacja grzybami z rodzaju Malassezia a właściwości bariery skórno-naskórkowej w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia 2010, Vol. 17 Issue 4, s. 211-216
2. Tyc-Zdrojewska E., Trznadel-Grodzka E., Kaszuba A., Wpływ przewlekłych chorób skóry na jakość życia pacjentów, 2011
3. Przybylak-Zdanowicz M., ABC kosmetyki naturalnej, 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *