Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Grube tłuste łuski na skórze głowy – zwalcz problem!

Grube tłuste łuski na skórze głowy jest to dolegliwość, która charakteryzuje się pojawianiem na powierzchni skóry zrogowaciałych komórek. Swoim wyglądem przypominają rybią łuskę. Ta przypadłość może mieć podłoże genetyczne lub zaatakować osłabiony organizm. W przypadku tego problemu należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry.

Grube łuski na skórze głowy - skąd się biorąGrube tłuste łuski na skórze głowy – skąd się biorą?

Grube tłuste łuski na skórze głowy jest to złożony problem, który dotyka wiele osób. Istnieje kilka przyczyn ich powstawania, między innymi zmiany hormonalne, silne choroby osłabiające organizm, a także łojotokowe zapalenie skóry głowy. Tłuste łuski na skórze głowy mogą różnić się od siebie. Przyjmują odmienne kolory oraz grubości. Jednak każde z nich można leczyć specjalnymi dermokosmetykami.

Tego typu problemy pojawiają się w związku z niewłaściwą pielęgnacją skóry głowy. Do istotnych przyczyn zalicza się częste suszenie głowy po umyciu, ponieważ wysoka temperatura wpływa destrukcyjnie na skórę głowy oraz osłabia barierę hydrolipidową. Poprzez to dochodzi do łuszczenia. Z kolei jako przyczynę często podaje się łojotokowe zapalenie skóry będące nawracającą chorobą, która ma związek z nadmiernym złuszczaniem naskórka, a ten z kolei tworzy grube tłuste łuski na skórze głowy.

Sprawdź jak wygląda łojotokowe zapalenie skóry twarzy!

Co mówi kolor łusek?

Wygląd łusek znajdujących się na skórze głowy także ma znaczenie, ponieważ często pojawiają się drobne zmiany łuszczycowe, które swoim wyglądem przypominają łupież. Jednak inne zmiany obejmują duży obszar skóry głowy i swoim wyglądem przypominają grube tłuste łuski. Są w kolorze białym lub srebrzystym. Do leczenia tego typu przypadłości Zaleca się stosowanie profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które są łagodne w swoim składzie.

Jakie dermokosmetyki warto wybrać?

Polecamy stosowanie produktów marki Seborh. Zestaw składa się z trzech produktów:

  • szamponu – ma w swoim składzie pirokton olaminy, który skutecznie zmiękcza zrogowaciały naskórek oraz kwas glikolowy przyspieszający regenerację i kwas migdałowy wpływający na szybki proces złuszczenia,
  • emulsja – zawiera w swoim składzie między innymi panthenol, który przywraca skórze miękkość oraz sprężystość, a także mocznik wykazujący silne działanie antybakteryjne oraz złuszczające. Dodatkowo intensywnie nawilża.
  • płyn do skóry głowy – bazuje na ekstrakcie z rozmarynu, który wpływa na zapobieganie przedwczesnemu obumieraniu naskórka oraz na kwasie glikolowym odpowiedzialnym za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Dodatkowo olej konopny wpływający na łagodzenie stanów zapalnych skóry.

Te preparaty skutecznie pomagają pielęgnować wrażliwy obszar, na którym występują grube tłuste łuski. Na skórze głowy po kilku tygodniach stosowania można zaobserwować znaczącą poprawę.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

 Jak zapobiegać łuskom na skórze głowy?

Duże znaczenie w sytuacji zwiększonego ryzyka wystąpienia łusek na skórze głowy ma dieta oraz stosowane dermokosmetyki. Warto spożywać produkty bogate w magnez, żelazo oraz cynk. Bardzo pomocne w diecie są również wszystkie produkty bogate w witaminę B. Z kolei najskuteczniejsze okazują się dermokosmetyki, które są dedykowane do problematycznej skóry głowy. To one pomogą w leczeniu, a także łagodzeniu grubych tłustych łusek na skórze głowy oraz wpłyną na zapobieganie ich powstawaniu.

Jak można zauważyć tłuste łuski na skórze głowy jest to problem, z którym boryka się wiele osób. Jednak odpowiednie dermokosmetyki przeznaczone do tego typu problemu są w stanie je usunąć oraz w odpowiedni sposób pielęgnować skórę głowy.


Bibliografia:

1. Boer M., Maleszka R., Ratajczak-Stefańska V., Kolonizacja grzybami z rodzaju Malassezia a właściwości bariery skórno-naskórkowej w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia 2010, Vol. 17 Issue 4, s. 211-216
2. Tyc-Zdrojewska E., Trznadel-Grodzka E., Kaszuba A., Wpływ przewlekłych chorób skóry na jakość życia pacjentów, 2011
3. Przybylak-Zdanowicz M., ABC kosmetyki naturalnej, 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *