Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Przesuszona skóra na głowie – zwalcz ją!

Przesuszona skóra głowy to bardzo problematyczna kwestia, która dotyka wiele osób. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość pozbycia się tego problemu, jednak warto zastanowić się w jaki sposób zniwelować problem oraz dobrze jest poznać przyczyny tej przykrej dolegliwości.

Przesuszona skóra głowy. Skąd bierze się problemPrzesuszona skóra głowy. Skąd bierze się problem?

Przesuszona skóra głowy ma związek z wieloma czynnikami dotyczącymi na przykład stosowanych preparatów, które zostały niewłaściwe dobrane oraz nieodpowiedniej pielęgnacji. Na przesuszenie skóry głowy wpływają również czynniki zewnętrzne oraz podrażnienia czy alergia. Warto mieć na uwadze, że ten problem częściej dotyczy osób, które mają wrażliwą skórę skłonną do alergii i podrażnień. Z przesuszeniem skóry głowy borykają się również osoby, które cierpią z powodu różnorodnych chorób dermatologicznych, w tym między innymi łojotokowego zapalenia skóry. Przesuszona skóra głowy ma szereg nieprzyjemnych objawów. Osobom borykającym się z tym problemem doskwiera nieprzyjemny świąd, pieczenie, łuszczenie naskórka oraz ściągnięcie. Ponadto kiedy przesuszona skóra głowy zaczyna pękać można zaobserwować białe płatki na jej powierzchni oraz we włosach.

Przesuszona skóra głowy. W jaki sposób można zapobiec przesuszeniu skóry głowy?

Przesuszona skóra – głowy powinna być w odpowiedni sposób zabezpieczona, by zapobiec problemowi. Przede wszystkim należy dbać o właściwe nawilżenie skóry głowy, dlatego zaleca się stosowanie produktów dedykowanych do tego typu dolegliwości, które zawierają w swoim składzie delikatne środki niepowodujące podrażnień. Za sprawą specjalnie skomponowanych składników sucha skóra zostaje w odpowiedni sposób zabezpieczona warstwą lipidową, która blokuje uwalnianie wody na zewnątrz.

Przesuszona skóra głowy to duży problem, na który ma wpływ wiele czynników: zła dieta czy przyczyny hormonalne, a niewłaściwe postępowanie może doprowadzić do poszerzenia problemu. Dlatego warto postawić na produkty, które są w stanie zniwelować problem i dać natychmiastową ulgę.

Sprawdź również jak rozróżnić łojotokowe zapalenie skóry twarzy

Seborh ZestawJak wybierać kosmetyki na skórę głowy, które pomogą z przesuszeniem?

Przesuszona skóra – głowy potrzebuje specjalnej troski. Dlatego do tego typu problemu proponowane są specjalne dermokosmetyki, które są w stanie zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia. Gamę specjalnych produktów wypuściła firma Seborh. Są one łagodne oraz dostosowane do potrzeb wrażliwej skóry.

W skład zestawu Seborh wchodzą:

  • szampon,
  • emulsja do skóry głowy,
  • płyn do skóry głowy.

Przesuszona skóra, głowy czuje natychmiastowy komfort i ulgę zaraz po zastosowaniu. Dermokosmetyki likwidują świąd i napięcie skóry. To produkty dedykowane w walce z łojotokowym zapaleniem skóry, w pełni bezpieczne dla alergików, a ich skuteczność jest potwierdzona badaniami.

Czy peelingi skóry głowy są odpowiednie przy jej przesuszeniu?

Przesuszona skóra głowy, a regularnie wykonywane peelingi skóry głowy. Jak się okazuje peelingi są zalecane przez kosmetologów oraz dermatologów. To pomocne zabiegi, które są także w stanie pomóc przy przesuszeniu skóry. Dzięki nim w odpowiedni sposób zostanie złuszczona warstwa chorobowo zmienionego naskórka, a skóra zostanie w odpowiedni sposób przygotowana na przyjęcie pozostałych kosmetyków.

Przesuszona skóra głowy potrzebuje wartościowych preparatów. Składniki, które pomogą w łojotokowym zapaleniu skóry oraz przesuszeniu skóry głowy to między innymi:

  • panthenol, który wpływa na elastyczność oraz dodanie sprężystości skórze
  • mocznik o działaniu antybakteryjnym oraz nawilżającym
  • betaina – wiążąca wodę w naskórku. Ponadto ten składnik wpływa na skuteczne redukowanie podrażnień.

Warto również wspomnieć o kwasie migdałowym, który wpływa na złuszczenie naskórka czy witaminie E opóźniającej procesy starzenia.

Jak można zauważyć istnieją skuteczne dermokosmetyki na problem jakim jest przesuszona skóra głowy. Należy zadbać o odpowiednią pielęgnacje, aby zniwelować problem.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS


Bibliografia:

1. Kleijnen J and Knipschild P: “Ginkgo biloba”. Lancet 340, 1136-9, 1992.
2. Nowak A., Ocena właściwości antyoksydacyjnych liści Ginkgo biloba L. po zakończeniu wegetacji, June 2017Pomeranian Journal of Life Sciences 63(1), DOI:10.21164/pomjlifesci.222;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *