Złuszczanie się naskórka na głowie
Złuszczanie się naskórka na głowie to problem, który dotyka ogromną część osób. Jest to uporczywa dolegliwość, która posiada różnorodne podłoże. Jak radzić sobie ze złuszczaniem naskórka? Jak wykonywać właściwą pielęgnację? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!
Złuszczanie się naskórka na głowie – przyczyny
Złuszczanie się naskórka na głowie posiada różnorodne przyczyny. Najczęściej jednak występuje ze względu na przesuszoną skórę głowy, która nie jest właściwe, odpowiednio nawilżona. Bardzo często złuszczanie naskórka związane jest z uczuciem swędzenia oraz odczuwaniem tzw. ściągnięcia skóry. To wszystko objawy, które jasno wskazują o przesuszeniu skóry głowy. Złuszczanie się naskórka na głowie bardzo często spowodowane jest także łojotokowym zapaleniem skóry.
Do przyczyn złuszczania naskórka zaliczyć także źle zbilansowaną dietę, jak również niewystarczające nawodnienie naszego organizmu. Do występowania przypadłości może przyczynić się także długotrwały stres oraz alergie.
Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na łojotokowe zapalenie skóry
U kogo najczęściej występuje złuszczanie się naskórka na głowie?
Złuszczanie się naskórka na głowie, które widoczne jest przede wszystkim pomiędzy przedziałkami, najczęściej występuje u osób, które cierpią na inne dolegliwości skórne.
Do tej grupy zaliczyć należy:
- łuszczycę,
- atopowe zapalenie skóry,
- łojotokowe zapalenie skóry,
- grzybicę,
- łupież.
Złuszczanie naskórka staje się często kolejnym następstwem złej pielęgnacji, nieprawidłowych nawyków. To dolegliwość, która często pojawia się u osób ze skłonności do podrażnień skórnych, posiadających wyjątkowo delikatną i wrażliwą skórę ciała. Złuszczanie naskórka może wynikać także z nieprawidłowej pielęgnacji. Słabej jakości, źle dobrane kosmetyki mogą przesuszać skórę głowy. Nadmierne używanie peelingów do skóry głowy także może prowadzić do złuszczania się naskórka. Nieodpowiednie stylizacje, farbowanie, rozjaśnianie, mycie włosów gorącą wodą czy suszenie ich gorącym strumieniem suszarki to czynności, które potęgują złuszczanie się naskórka na głowie.
SEBORH
Wypróbuj zastaw do skutecznej pielęgnacji skóry z łojotokowym zapaleniem. Szampon, płyn i emulsja.
Jak wyleczyć złuszczanie się naskórka na głowie?
Złuszczanie się naskórka na głowie to schorzenie, które leczy się przede wszystkim poprzez właściwą pielęgnację skóry głowy przy użyciu profesjonalnych kosmetyków. Nie stosuje się leczenia farmakologicznego. Jedynie w przypadku źle zbilansowanej diety, braku cennych składników odżywczych, minerałów i witamin w organizmie, uzupełnia się je wysokiej klasy suplementami diety.
W celu zniwelowania problemu złuszczania się naskórka na głowie należy poszukiwać dermokosmetyków, które w swoim składzie zawierają m.in.: pirokton olaminy, siarkę, mocznik, olej konopny, olej z czarnuszki, kwas mlekowy i inne.
Poznaj zestaw kosmetyków Seborh działający na złuszczanie naskórka skóry głowy
Zestaw dermokosmetyków Seborh to linia dedykowana dla osób, które borykają się z problemem złuszczania się naskórka na skórze swojej głowy. W skład zestawu wchodzi szampon, płyn oraz emulsja do skóry głowy. Produkty oparte są na drogocennych składnikach aktywnych.
- Szampon zawiera siarczek selenu, ichtiol, mleczko pszczele, pirokton olaminy.
- Emulsja oparta jest m.in. na moczniku, kwasie mlekowym czy oleju z czarnuszki.
- Płyn do skóry głowy zawiera kwas migdałowy, jabłkowy, glukonolakton.
Dzięki takim składnikom zestaw Seborh przynosi ukojenie podrażnionej, przesuszonej skórze. Co więcej, zapewniają ochronę przed ucieczką wilgoci, która powoduje złuszczanie się naskórka na głowie. Co ważne, kosmetyki niwelują także niezwykle nieprzyjemne uczucie świądu, jednocześnie odbudowując odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne.
Pomimo tego, że złuszczanie się naskórka na głowie to złożony problem, wdrożenie właściwiej pielęgnacji, profesjonalnych kosmetyków, pomoże w pozbyciu się problemu skóry głowy, która odzyska właściwe pH oraz doskonałą równowagę biologiczną. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się perfekcyjną kondycją skóry głowy przez długi czas.
Bibliografia:
1. Błażejewska, A., i in. (2016). Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze ekstraktów roślinnych oraz ich zastosowanie w stomatologii – przegląd piśmiennictwa. Stomatologia Współczesna; vol. 23, nr 2, 2016, 54-57.
2. Gantner, M., Stokowska, A., (2015). Nie tylko przyprawy przedłużają trwałość mięsa. Postępy Techniki Przetwórstwa Spożywczego. 2015, nr 1, 86-90.