Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy – pielęgnacja musi być przemyślana

Stosowana na łojotokowe zapalenie skóry twarzy pielęgnacja musi być starannie przemyślana. Wówczas będzie można spodziewać się satysfakcjonujących efektów. Najlepiej byłoby zainwestować w kosmetyki o naturalnych składach, które są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla skóry. Należy także dowiedzieć się, jaki makijaż stosować. Warto także mieć świadomość tego, jakich produktów spożywczych unikać, a jakie powinny znajdować się na naszych talerzach jak najczęściej. 

Spis treści:

Pielęgnacja ŁZS krok po kroku

Jeśli cierpimy na łojotokowe zapalenie skóry twarzy, pielęgnacja musi być zrównoważona i przemyślana.

Najistotniejsze informacje dotyczące tego, jak powinna wyglądać poranna i wieczorna rutyna pielęgnacyjna, zostały przedstawione w tabelce poniżej:

Jak oczyszczać skórę rano? O poranku dobrze byłoby użyć delikatniejszego preparatu myjącego niż wieczorem. Może to być żel bądź mleczko bazujące na łagodnych środkach myjących. Kosmetyk powinien być także bogaty w kojące ekstrakty roślinne, które pomogą wyciszyć podrażnienia.
Jaką rutynę oczyszczającą stosować wieczorem? Wieczorem, skóra dotknięta łojotokowym zapaleniem może wymagać zdecydowanie silniejszego oczyszczania. Nadal należy jednak unikać stosowania kosmetyków, które zawierają intensywne środki myjące. Jeżeli mamy nałożony na skórę makijaż, możemy wstępnie usunąć go przy pomocy płynu micelarnego, a dopiero potem umyć twarz.
Czy warto stosować tonik? Skóra dotknięta łojotokowym zapaleniem może wymagać aplikowania toniku. W tej roli dość dobrze sprawdzi się hydrolat, na przykład ten z zielonej herbaty. Warto przemywać nim cerę po porannym i wieczornym umyciu twarzy, a także w ciągu dnia dla odświeżenia cery.
Czy można stosować makijaż przy łojotokowym zapaleniu skóry twarzy? Makijaż przy łojotokowym zapaleniu skóry twarzy jest bezpieczny, o ile wykonuje się go z użyciem odpowiednich kosmetyków. Swoim zainteresowaniem warto obdarzyć przede wszystkim podkłady mineralne, które mogą być dostępne zarówno w formie płynnej, jak i w formie sypkiej. Godne uwagi są także lekkie i bogate w składniki pochodzenia roślinnego kremy BB. Należy uważać na ciężkie kosmetyki do makijażu, które mogą nadmiernie obciążać skórę i jeszcze bardziej rozregulować pracę gruczołów łojowych. W kosmetykach kolorowych nie powinny znajdować się szkodliwe parabeny, PEGi oraz sztuczne barwniki.
Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Karolina Formela - kosmetologDobrych jakościowo kosmetyków do porannego i wieczornego oczyszczania skóry twarzy dotkniętej łojotokowym zapaleniem należy poszukiwać przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Tam można zakupić również kosmetyki przeznaczone do makijażu.Karolina Formela.

Pielęgnacja ŁZS twarzy wymaga wsparcie w postaci dietyPielęgnacja ŁZS twarzy wymaga wsparcia w postaci diety

Na łojotokowe zapalenie skóry twarzy pielęgnacja nie wystarczy. Trzeba także zmienić swoje nawyki żywieniowe. Warto sięgnąć po zdrową żywność o niskim stopniu przetworzenia. Sięgajmy przede wszystkim po świeże warzywa i owoce, zwłaszcza po te o niskim indeksie glikemicznym. Postarajmy się również zainwestować w produkty pełnoziarniste oraz w orzechy i pestki. Stanowią one skarbnicę wielu cennych witamin i składników mineralnych. Odpowiednie nawodnienie organizmu także odgrywa kluczową rolę. Najlepiej popijać mineralną wodę niegazowaną. Można także sięgnąć po napary ziołowe, na przykład na bazie fiołka trójbarwnego.

Pielęgnacja to za mało, jeśli nie zrezygnujemy z niektórych produktów spożywczych

Jeśli mamy łojotokowe zapalenie skóry twarzy, pielęgnacja odgrywa niezmiernie ważną rolę. Musimy jednak pamiętać o rezygnacji z pewnych produktów spożywczych.

Mowa tu przede wszystkim o:

  • żywności bogatej w rafinowany cukier,
  • produktach o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych,
  • słodkich napojach gazowanych,
  • dużych ilościach czerwonego mięsa.

Warto pamiętać o tym, że każdy z nas może nieco inaczej reagować na spożywane produkty. Dobrym pomysłem będzie więc obserwacja tego, jak zachowuje się cera po zjedzeniu konkretnych produktów. Bardzo wielu osobom szkodzi na przykład nabiał.

Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na łojotokowe zapalenie skóry

Nie zapomnij o lekach na łojotokowe zapalenie

Jeśli mamy łojotokowe zapalenie skóry twarzy, pielęgnacja naturalna jest bardzo ważna. Niemniej jednak, nie powinniśmy zapominać o lekach. Warto udać się na wizytę do lekarza dermatologa, który oceni czy i jakich leków potrzebujemy. Doradzi nam również, jakich dermokosmetyków dobrze byłoby używać. Odpowiednie oczyszczanie w połączeniu z lekami i dermokosmetykami przyniesie najlepsze rezultaty.

Poznaj zestaw Seborh na łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy można łagodzić, stosując wysokiej klasy specjalistyczne dermokosmetyki Seborh. Dlaczego są one skuteczne? Ich skład opiera się na naturalnych składnikach aktywnych, które są skutecznie dobrane do walki z problemem. Wśród takich składników znaleźć można np.: pirokton olaminy, mleczko pszczele, witaminę E, pantenol, betainę, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej lub ekstrakt z miłorzębu. Wszystkie te składniki dostosowane są do preparatów Seborh w odpowiednich dawkach. Zestaw z tej firmy to łagodne, wydajne, skuteczne, a także kompleksowe rozwiązanie na łojotokowe zapalenie skóry głowy, ponieważ: regeneruje i wzmacnia włosy, poprawiając ich ogólną kondycję, dzięki czemu szybciej rosną i są dobrze nawilżone. Ponadto Seborh ogranicza wypadanie oraz przerzedzanie się włosów, a jednocześnie nie obciąża ich. Płyn Seborh szybko się wchłania, a szampon dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy. Emulsja Seborh sprawia, że włosy są gładkie, lśniące i łatwo się rozczesują nie elektryzując się przy tym. Dermokosmetyki Seborh odczuwalnie zmniejszają symptomy ŁZS – już od pierwszego dnia stosowania. Nadają się do stosowania nawet dla osób skłonnych do alergii, czy podrażnień. Dzięki Seborh pozbędziesz się przesuszenia, zaczerwienia, jak również łuszczenia twarzy, a także uregulujesz nadmierną produkcję sebum i przetłuszczania skóry głowy.

Skuteczność odpowiedniej pielęgnacji potwierdzają pozytywne opinie klientów:

OpiniaDzięki naturalnej pielęgnacji udało mi się pozbyć zdecydowanej większości dokuczliwych objawów łojotokowego zapalenia skóry. Mogę cieszyć się przyjemną, miłą w dotyku cerą, która nadmiernie się nie przetłuszcza.cieszy się pani Stanisława z Warszawy.

OpiniaOdkąd zmieniłam swoje codzienne nawyki pielęgnacyjne, problemy związane z łojotokowym zapaleniem skóry odeszły w zapomnienie. Moja skóra jest odpowiednio nawilżona, ale nie nadmiernie przetłuszczona.przyznaje pani Krystyna z Jarosławia.

Podsumowując

Bez trudu można stwierdzić, że stosowana na łojotokowe zapalenie skóry pielęgnacja naturalna jest skuteczna. Trzeba jednak mieć na uwadze dobór odpowiednich kosmetyków oczyszczających. Należy także pamiętać o właściwym makijażu, który nie będzie obciążał naskórka. Ważna jest też zmiana nawyków żywieniowych oraz stosowanie leków dermatologicznych.

Jeśli walczysz z łojotokowym zapaleniem skóry na głowie sprawdź zestaw Seborh!

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy można łagodzić, stosując wysokiej klasy specjalistyczne dermokosmetyki Seborh. Dlaczego są one skuteczne? Ich skład opiera się na naturalnych składnikach aktywnych, które są skutecznie dobrane do walki z problemem. Wśród takich składników znaleźć można np.:

  • pirokton olaminy,
  • mleczko pszczele,
  • witaminę E,
  • pantenol,
  • betainę,
  • ekstrakt z wąkroty azjatyckiej,
  • ekstrakt z miłorzębu.

Wszystkie te składniki dostosowane są do preparatów Seborh w odpowiednich dawkach. Zestaw z tej firmy to łagodne, wydajne, skuteczne, a także kompleksowe rozwiązanie na łojotokowe zapalenie skóry głowy, ponieważ: regeneruje i wzmacnia włosy, poprawiając ich ogólną kondycję, dzięki czemu szybciej rosną i są dobrze nawilżone. Ponadto Seborh ogranicza wypadanie oraz przerzedzanie się włosów, a jednocześnie nie obciąża ich. Płyn Seborh szybko się wchłania, a szampon dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy. Emulsja Seborh sprawia, że włosy są gładkie, lśniące i łatwo się rozczesują nie elektryzując się przy tym.

Dermokosmetyki Seborh odczuwalnie zmniejszają symptomy ŁZS – już od pierwszego dnia stosowania. Nadają się do stosowania nawet dla osób skłonnych do alergii, czy podrażnień. Dzięki Seborh pozbędziesz się przesuszenia, zaczerwienia, jak również łuszczenia twarzy, a także uregulujesz nadmierną produkcję sebum i przetłuszczania skóry głowy.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

FAQ:

1. Po jakim czasie stosowana na łojotokowe zapalenie skóry twarzy pielęgnacja naturalna przyniesie pożądane rezultaty?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Co do zasady, na satysfakcjonujące efekty trzeba będzie poczekać przez minimum dwa, trzy tygodnie. Wskazane jest więc uzbrojenie się w cierpliwość. Warto mieć na uwadze także to, iż u niektórych osób rezultaty mogą pojawić się szybciej niż u innych. Wiele zależy od tego, jaka jest wyjściowa kondycja naskórka.

2. Czy stosowana na łojotokowe zapalenie skóry twarzy pielęgnacja naturalna jest bezpieczna?

Co do zasady tak. Naturalne kosmetyki rzadko kiedy powodują niepożądane skutki uboczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że substancje pochodzenia naturalnego także mogą uczulać. Warto więc wykonać próbę uczuleniową przed nałożeniem nowo zakupionego kosmetyku na twarz.

3. Co robić, jeśli stosowana na łojotokowe zapalenie skóry twarzy pielęgnacja naturalna nie przynosi satysfakcjonujących efektów?

Jeżeli regularne stosowanie naturalnych kosmetyków pomocnych w walce z łojotokowym zapaleniem skóry nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów, należy zastanowić się nad tym, co robimy źle. Być może nie przykładamy się do diety bądź stosujemy nieodpowiednio dobrane kosmetyki do makijażu.


Bibliografia:

1. Surya Prabha, M., Sravani, A., Spandana, A., Ramarao, N., & Santhosh Aruna, M. (2014). Formulation and evaluation of herbal hair powder against dandruff. International Journal of Pharmaceutical Sciences Review and Research, 28(2), 43–47.
2. Burlando, B., & Cornara, L. (2013). Honey in dermatology and skin care: A review. Journal of Cosmetic Dermatology, 12(4), 306–313.
3. Ranganathan, S., & Mukhopadhyay, T. (2010). Dandruff: The most commercially exploited skin disease. Indian Journal of Dermatology, 55(2), 130.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *