Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Skorupa na głowie – przyczyny

Skorupa na głowie to nieprzyjemna konsekwencja zmian skórnych w naszym organizmie. Zmiany skórne, które pojawiają się na głowie mogą pojawić się niezależnie od wieku i płci, a najczęstszymi defektami są krosty i strupy. Przyczyny powstania zmian skórnych, w tym skorupy, mogą być różne, jednak niezależnie od źródła nie należy bagatelizować pojawiającego się problemu.

Skorupa na głowie odpowiednia pielęgnacjaSkorupa na głowie - faza początkowa

Skorupa na głowie może powstać wskutek reakcji alergicznej organizmu - wówczas źródłem problemu jest zazwyczaj zły dobór środków pielęgnacyjnych. Przyczynę pojawienia się zmian na powierzchni skóry głowy może stanowić także wzmożona aktywność gruczołów łojowych oraz zbyt duża ilość cukru z diecie. Chcąc pozbyć się powstających zmian skórnych należy najpierw znaleźć przyczynę problemu.

Do najczęstszych przyczyn powodujących powstawanie skorupy na głowie należą:

Skorupa na głowie powstaje na skutek krost i strupów. Można zapobiec powstaniu skorupy, jeśli zacznie się działać szybko, a także jeśli będzie się używać odpowiednich produktów – przeznaczonych do tego celu. Aby zapobiec powstawaniu krost, strupów i ran na obszarze skóry głowy należy przede wszystkim skupić się na odpowiedniej higienie. Warto zadbać o prawidłową częstotliwość mycia włosów – dostosowaną do potrzeb skóry głowy, przy czym należy pamiętać o stosowaniu odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych, zawierających odpowiednie składniki. Zaleca się stosowanie takich produktów, które zostały stworzone na bazie naturalnych składników, ponieważ nie powodują one podrażnień i nie uczulają. Odpowiednia higiena stanowi kluczowy czynnik zapobiegający powstawaniu skorupy na głowie.

Seborh ZestawSkorupa na głowie – pielęgnacja i dobór kosmetyków

Skorupa na głowie wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy – aby łatwiej było pozbyć się problemu, dlatego ważne jest delikatne mycie tego obszaru i dbanie o właściwe nawilżenie. Odpowiednio dobrana pielęgnacja i dobrze dopasowane kosmetyki mogą pomóc zmniejszyć problem, jakim jest powstająca skorupa na głowie. Warto wybierać kosmetyki, które mają w swoim składzie takie składniki, jak:

  • mocznik,
  • pantenol,
  • betaina,
  • witamina E,
  • czy też kwas glikolowy.

Skorupa na głowie wymaga używania łagodnych produktów, np. takich jak te z linii Seborh. Produkty te, to starannie skomponowany preparaty, które są w stanie uporać się ze wszelkimi potrzebami skóry głowy zmagającej się ze zmianami, a także borykającej się z łojotokowym zapaleniem.

Dermokosmetyki Seborh można nabyć w zestawie, w którego skład wchodzą takie produkty, jak:

  • szampon,
  • emulsja do skóry głowy,
  • płyn do skóry głowy.

Podsumowanie

Skorupa na głowie wymaga przede wszystkim ustalenia przyczyny powstania problemu, a także wdrożenia odpowiedniej pielęgnacji i stosowania właściwych kosmetyków. W przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian skórnych na obszarze skóry głowy należy od razu podjąć stosowne kroki prowadzące do odpowiednich działań. Nie powinno się lekceważyć żadnych objawów, ponieważ niektóre z nich mogą stanowić objawy chorób skóry. W celu wyeliminowania problemu należy znaleźć jego źródło i wdrożyć odpowiedni plan działania.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS 


Bibliografia:

1. Błażejewska, A., i in. (2016). Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze ekstraktów roślinnych oraz ich zastosowanie w stomatologii – przegląd piśmiennictwa. Stomatologia Współczesna; vol. 23, nr 2, 2016, 54-57.
2. Gantner, M., Stokowska, A., (2015). Nie tylko przyprawy przedłużają trwałość mięsa. Postępy Techniki Przetwórstwa Spożywczego. 2015, nr 1, 86-90.
3. Hać-Szymańczuk, E., i in. (2009). Ocena aktywności przeciwbakteryjnej olejku eterycznego, wyciągu wodnego oraz preparatu handlowego z rozmarynu lekarskiego. BROMAT. CHEM. TOKSYKOL. – XLII, 2009, 3, str. 979 – 984.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *