Krem na łojotokowe zapalenie skóry to kosmetyk, który możemy zakupić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Zanim jednak po niego sięgniemy, dobrze byłoby zastanowić się nad tym, który z nich faktycznie jest godny uwagi. Wydaje się, że najlepiej będzie zdecydować się na zakup kosmetyku o naturalnym składzie. Dzięki temu, istnieje duża szansa na to, że faktycznie pomoże on zwalczyć objawy łojotokowego zapalenia skóry.
Krem na łojotokowe zapalenie skóry – jakie powinien mieć działanie?
Krem na łojotokowe zapalenie skóry, aby mógł faktycznie pomóc, musi posiadać wszechstronne działanie. W poniższej tabelce wskazano, jakich właściwości należy oczekiwać od kremu na łojotokowe zapalenie skóry i dlaczego:
Regulujących | Krem na łojotokowe zapalenie skóry bez wątpienia powinien wykazywać działanie regulujące pracę gruczołów łojowych. Wówczas skóra nie będzie nadmiernie się przetłuszczała, co jest częstym problemem przy ŁZS. Nie będziemy musieli martwić się także jej przesuszeniem, co także jest możliwe, jeśli dochodzi do zaburzenia pracy gruczołów łojowych. |
Nawilżających | Od kremu na ŁZS powinniśmy oczekiwać także działania nawilżającego. Wbrew pozorom, skóra dotknięta problemem łojotokowego zapalenia, może być skrajnie odwodniona. Dobrze byłoby więc ją odżywić i zregenerować. Wówczas problem nadmiernego łojotoku także powinien się rozwiązać. |
Matujących | Skóra dotknięta atopowym zapaleniem ma tendencję do nadmiernego przetłuszczania się, a co za tym idzie, także do nieestetycznego błyszczenia się. Doskonale byłoby więc, gdyby krem na ŁZS działał matująco. |
Przeciwzapalnych | Skóra dotknięta problemem atopowego zapalenia może borykać się z zaczerwienieniem oraz z różnego rodzaju wypryskami. Wydaje się więc, że w kremie na łojotokowe zapalenie skóry powinny znajdować się substancje o potencjale przeciwzapalnym. Nie tylko przyśpieszą one gojenie się wyprysków, ale również zmniejszą zaczerwienienie cery. |
Przeciwbakteryjnych | Od kremu warto oczekiwać również właściwości przeciwbakteryjnych. Dzięki nim, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że na skórze nie będą pojawiały się nieestetyczne zmiany. |
Krem na łojotokowe zapalenie skóry o naturalnym składzie będzie kosmetykiem nie tylko bardzo skutecznym, ale również bezpiecznym. Co ciekawe, nie będzie można odmówić mu także sporej wydajności. To dobra wiadomość dla osób, które cenią sobie oszczędności. – Karina Pietrzela
Krem na łojotokowe zapalenie skóry – jakich składników w nim poszukiwać?
Krem na łojotokowe zapalenie skóry powinien być bogaty w składniki, które umożliwią jego wszechstronne działanie. Warto zwracać swoją szczególną uwagę na kosmetyki bogate w roślinne ekstrakty, wyciągi oraz olejki.
Wśród przykładowych substancji zasługujących na naszą uwagę, wyróżnić można przede wszystkim:
- olej konopny
- ekstrakt z rumianku lekarskiego
- ekstrakt z mięty pieprzowej
- wyciąg z ruszczyka kolczastego
- kwas azelainowy
Wiele osób zastanawia się nad tym, czy każdy krem będzie nadawał się do stosowania na wszystkie miejsca dotknięte łojotokowym zapaleniem. Istnieją oczywiście uniwersalne naturalne kremy na ŁZS. Możemy jednak poszukiwać kosmetyków dedykowanych konkretnym obszarom skóry.
Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na łojotokowe zapalenie skóry
Krem na łojotokowe zapalenie skóry – jak go stosować i kiedy pojawią się efekty?
Krem na łojotokowe zapalenie skóry o naturalnym składzie to kosmetyk skuteczny, ale nie oznacza to, że zadziała natychmiast. Bezpośrednio po zastosowaniu może być co prawda odczuwana pewna ulga, ale na w pełni satysfakcjonujące efekty będzie trzeba trochę poczekać. Warto uzbroić się w cierpliwość. Zazwyczaj, satysfakcjonujące efekty będzie można dostrzec po dwóch, trzech tygodniach. Poza tym, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe stosowanie kosmetyku. Należy aplikować go zawsze na oczyszczoną skórę, zgodnie z zaleceniami producenta.
Skuteczności naturalnego kremu na łojotokowe zapalenie skóry dowodzą pozytywne opinie klientów:
Dzięki naturalnemu kremowi udało mi się wreszcie pozbyć uciążliwych objawów łojotokowego zapalenia skóry. Mogę cieszyć się jej równomiernym kolorytem, a także pożądaną miękkością. – cieszy się pani Eulalia z Warszawy.
Łojotokowe zapalenie skóry naprawdę uprzykrzało mi życie. Na szczęście, odkąd odkryłam siłę naturalnego kremu, z większością dokuczliwych objawów udało mi się pożegnać. Moja skóra nigdy nie wyglądała lepiej! – przyznaje pani Karolina z Gdyni.
Krem na łojotokowe zapalenie skóry – czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?
Krem na łojotokowe zapalenie skóry, bogaty w składniki pochodzenia naturalnego jest co do zasady bezpiecznym kosmetykiem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie zawsze będzie można go stosować. Przede wszystkim, musimy zwrócić uwagę na to, czy krem nie zawiera jakichś substancji, na które mamy uczulenie. Szczególnie starannie do stosowania kosmetyku muszą podchodzić kobiety w ciąży. Jeżeli zawiera on jakieś składniki niebezpieczne dla płodu, jego stosowanie będzie przeciwwskazane.
Krem na łojotokowe zapalenie skóry – czy wystarczy?
Krem na łojotokowe zapalenie skóry, nawet ten najlepszy, nie wystarczy, jeśli chcemy cieszyć się nieskazitelną skórą. Trzeba mieć świadomość tego, że najskuteczniejsza jest zawsze wielokierunkowa walka z ŁZS. Dobrze byłoby więc zatroszczyć się o odpowiednio zbilansowaną dietę, która powinna być bogata przede wszystkim w świeże warzywa i owoce. Należałoby także zredukować stres, bo może zaostrzać objawy. Spróbujmy rozładować nadmierne napięcie poprzez jogę lub medytację.
Podsumowując, naturalny krem przeciwko łojotokowemu zapaleniu skóry jak najbardziej może być skuteczny. Trzeba mieć na uwadze odpowiednie i regularne jego stosowanie, a efekty na pewno się pojawią. Ważne jest jednak to, aby zadbać również o właściwy jadłospis. Należałoby także zredukować nadmierne napięcie emocjonalne, jeśli się z takowym borykamy.
FAQ:
1. Czy naturalny krem na łojotokowe zapalenie skóry może być stosowany w ciąży?
Jeśli nie zawiera substancji szkodliwych dla płodu, jak najbardziej tak. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do tego, że kosmetyk jest bezpieczny, skontaktujmy się z lekarzem.
2. Czy naturalny krem na łojotokowe zapalenie skóry powoduje jakieś skutki uboczne?
Nie powinien. Jeśli jednak na skórze pojawia się zaczerwienienie, warto zastanowić się nad tym, czy przypadkiem jakiś składnik kosmetyku nas nie uczula.
3. Gdzie można kupić naturalny krem na łojotokowe zapalenie skóry?
Dobrego jakościowo kremu o naturalnym składzie poszukujmy przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi kosmetykami, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.
Bibliografia:
1. Trznadel-Grodzka E., Błaszkowski M. Badania nad łojotokowym zapaleniem skóry. Rola wybranych cytokin w patogenezie łojotokowego zapalenia skóry, Postepy Hig Med Dosw (online), 2012; 66: 843-847.
2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2014
3. Tyc-Zdrojewska E., Trznadel-Grodzka E., Kaszuba A., Wpływ przewlekłych chorób skóry na jakość życia pacjentów, 2011