Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Maść na łojotokowe zapalenie skóry – jaka powinna być?

Maść na łojotokowe zapalenie skóry to preparat cieszący się dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo jest ona w stanie złagodzić uciążliwe objawy ŁZS. Warunek jest jednak jeden: musi być starannie wybrana. Godne uwagi są nie tylko preparaty dostępne na receptę. Pomóc może nam także maść na łojotokowe zapalenie skóry bez recepty. Najlepiej, jeżeli będą znajdowały się w niej składniki pochodzenia naturalnego. Wówczas preparat będzie nie tylko skuteczny, ale również i bezpieczny.

Maść na łojotokowe zapalenie skóry jakie powinna mieć własciwościMaść na łojotokowe zapalenie skóry – jakie powinna mieć właściwości?

Maść na łojotokowe zapalenie skóry, aby miała szansę faktycznie pomóc, musi charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami.

Należy oczekiwać od niej przede wszystkim działania:

  • nawilżającego
  • przeciwzapalnego
  • przeciwbakteryjnego
  • regulującego pracę gruczołów łojowych
  • keratolitycznego

Jeżeli postawimy na wszechstronnie działającą maść na łojotokowe zapalenie skóry, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że złagodzimy dokuczające nam objawy oraz zapobiegniemy częstym ich nawrotom.Karolina Formela.

Maść na łojotokowe zapalenie skóry – jakich składników w niej poszukiwać?

Maść na łojotokowe zapalenie skóry, aby miała szansę być skuteczna, powinna bazować na naturalnych składnikach aktywnych. Wówczas będzie także bezpieczna oraz wydajna.

W poniższej tabelce zaprezentowano substancje, które są godne uwagi:

Glinka biała Składnik ten charakteryzuje się właściwościami matującymi oraz regulującymi. Dzięki temu, skóra nie przetłuszcza się tak intensywnie. Nie jest również przesuszona. Glince białej nie można odmówić również właściwości detoksykujących.
Ichtiol Posiada silne właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Składnik ten skutecznie rozprawia się ze stanami zapalnymi, jak również z nadmiarem sebum.
Pantenol Substancja o właściwościach silnie kojących. Jest w stanie skutecznie łagodzić wszelkie podrażnienia, z którymi skóra dotknięta problemem łojotokowego zapalenia niezwykle często się boryka. Składnikowi temu nie można odmówić także właściwości wyrównujących koloryt naskórka.
Olej konopny Składnik o niezwykle silnym działaniu nawilżającym i regenerującym. Maść zawierająca olej konopny sprawi, że skóra stanie się miękka i przyjemna w dotyku. Nie będzie dokuczać nam jej chropowatość, ani też nadmierne przetłuszczanie się. Olej ten wykazuje także działanie przeciwzapalne, dzięki czemu jest w stanie pomóc w pozbyciu się uciążliwego zaczerwienienia.
Ekstrakt z nagietka Składnik ten charakteryzuje się właściwościami silnie przeciwzapalnymi oraz przeciwbakteryjnymi. Na tym jednak nie koniec. Nagietek słynie z działania kojącego, dzięki czemu jest w stanie w skuteczny sposób łagodzić podrażnienia.
Kwas mlekowy Substancja ta wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Łagodnie złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu możemy cieszyć się wygładzoną fakturą skóry. Ponadto, kwas mlekowy pomaga skutecznie walczyć z nadmiernym łojotokiem.
Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

O tym, że naturalna maść na łojotokowe zapalenie skóry faktycznie jest pomocna, świadczą pozytywne opinie zadowolonych osób, które z niej skorzystały:

OpiniaOdkąd zaufałam sile naturalnej maści, moja skóra stała się zdecydowanie zdrowsza. Nie dokuczają mi już nadmierny łojotok oraz świąd. Pozbyłam się także dokuczliwego pieczenia skóry.cieszy się pani Zuzanna z Warszawy.

OpiniaŁojotokowe zapalenie skóry dokuczało mi przez bardzo długi okres czasu. Na szczęście, zaufałam sile naturalnej maści. Dzięki niej udało mi się pozbyć zdecydowanej większości dokuczliwych objawów. Mogę cieszyć się matową skórą i uregulowaną pracą gruczołów łojowych.przyznaje pani Karina z Płocka.

Maść na łojotokowe zapalenie skóry – jakich składników nie powinna zawierać?

Maść na łojotokowe zapalenie skóry powinna być bardzo starannie wybierana pod kątem składu. Ważne jest nie tylko to, aby zawierała naturalne oleje, ekstrakty czy wyciągi. Równie istotne jest to, aby nie znajdowały się w niej substancje, które mogą zaszkodzić skórze dotkniętej problemem łojotokowego zapalenia. Dobrze byłoby więc, gdyby maść na łojotokowe zapalenie skóry była jak najbardziej naturalna i zawierała składniki aktywnie działające. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że kosmetyk okaże się skuteczny i nie spowoduje skutków ubocznych. Pamiętajmy jednak o tym, że każda skóra jest inna. Warto więc obserwować to, jak nasza skóra reaguje na maść, zwłaszcza tę stosowaną po raz pierwszy. Jeśli cokolwiek w wyglądzie skóry nas zaniepokoi, przerwijmy stosowanie maści przynajmniej na jakiś czas.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że maść na łojotokowe zapalenie skóry o naturalnym składzie jest preparatem skutecznym. Ma szansę pomóc w redukcji większości objawów ŁZS. Trzeba jednak mieć na uwadze systematyczne stosowanie preparatu. W przeciwnym bowiem razie, satysfakcjonujące rezultaty niestety się nie pojawią.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

FAQ:

1. Jak szybko naturalna maść na łojotokowe zapalenie skóry zacznie działać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, po jakim czasie maść na ŁZS zacznie skutecznie działać. Jest to w dużej mierze uzależnione od wyjściowej kondycji skóry. Co do zasady, na w pełni satysfakcjonujące rezultaty trzeba będzie poczekać około dwa, trzy tygodnie. Wskazana jest więc cierpliwość.

2. Czy naturalna maść na łojotokowe zapalenie skóry to jedyny sposób na walkę z ŁZS?

Nie. Oprócz maści dobrze byłoby zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, jak również o redukcję stresu, zwłaszcza chronicznego. Najlepsze efekty przynosi zawsze wszechstronna walka z łojotokowym zapaleniem skóry. W wielu przypadkach trzeba pomyśleć o specjaistycznej konsultacji dermatologicznej.

3. W jaki sposób naturalna maść na łojotokowe zapalenie skóry powinna być stosowana?

Aby maść przyniosła pożądane rezultaty w walce z łojotokowym zapaleniem skóry, musi być stosowana zgodnie z zaleceniami producenta. Te znajdują się przede wszystkim na jej opakowaniu bądź w ulotce dołączonej do niego. Ważne jest to, aby preparat był aplikowany zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Wówczas efekty na pewno się pojawią.


Bibliografia:

1. Boer M., Maleszka R., Ratajczak-Stefańska V., Kolonizacja grzybami z rodzaju Malassezia a właściwości bariery skórno-naskórkowej w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia 2010, Vol. 17 Issue 4, s. 211-216
2. Tyc-Zdrojewska E., Trznadel-Grodzka E., Kaszuba A., Wpływ przewlekłych chorób skóry na jakość życia pacjentów, 2011
3. Przybylak-Zdanowicz M., ABC kosmetyki naturalnej, 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *