Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Olej konopny – co warto o nim wiedzieć?

Olej konopny to substancja, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród miłośników pielęgnacji naturalnej. Nie ma się temu co dziwić, bo okazuje się on niezwykle skuteczny w walce z wieloma problemami skórnymi. Śmiało mogą sięgać po niego osoby zmagające się z takimi chorobami, jak na przykład łojotokowe zapalenie skóry. Zanim jednak sięgniemy po ten środek, dobrze byłoby się czegoś na jego temat dowiedzieć. Najważniejsze jest to, aby mieć świadomość tego, jakie olej konopny właściwości posiada. 

Olej konopny jakie właściwości posiada i jak działa na ŁZSOlej konopny – jakie właściwości posiada i jak działa na ŁZS?

Olej konopny słynie z naprawdę wielu pozytywnych właściwości. Przede wszystkim, wykazuje on silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, co jest kluczowe w walce z łojotokowym zapaleniem skóry. Dzięki temu, wykwity na skórze nie pojawiają się tak często i szybciej się goją. Olej konopny na ŁZS może także zadziałać dzięki swoim właściwościom kojącym i nawilżającym. Jeżeli skóra będzie odpowiednio zregenerowana, gruczoły łojowe nie będą stymulowane do intensywnej pracy. To zaś z kolei sprawi, że łojotok będzie zdecydowanie mniejszy. Olej konopny warto docenić także ze względu na działanie rozświetlające. Dzięki stosowaniu kosmetyków bogatych w ten dobroczynny składnik, możemy więc liczyć na to, że nasza cera stanie się promienna.

Po konopny olej powinien więc sięgnąć każdy, kto chce, aby jego skóra prezentowała się młodo i świeżo. Jeżeli zależy nam na satysfakcjonujących rezultatach, musimy pamiętać o systematycznym stosowaniu kosmetyków z olejem konopnym. Pewne efekty mogą pojawić się od razu, ale na te bardziej zadowalające trzeba będzie cierpliwie poczekać przynajmniej dwa, trzy tygodnie.

Sprawdź jak rozpoznać objawy ŁZS

Olej konopny – jakie związki zawiera, gdzie się go stosuje i jak jest pozyskiwany?

Olej konopny zawdzięcza swoje dobroczynne właściwości związkom, które się w nim znajdują.

Mowa tu przede wszystkim o:

  • nienasyconych kwasach tłuszczowych Omega-3 i Omega-3
  • witaminie E
  • witaminie K
  • witaminach z grupy B
  • jonach magnezu
  • jonach cynku
Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Wszystkie wymienione substancje korzystnie wpływają na stan skóry, jak również włosów i paznokci. Warto mieć bowiem świadomość tego, że olej konopny jest obecny w wielu kosmetykach. Można znaleźć go w maskach, odżywkach, jak również w szamponach do włosów. Składnik ten występuje również w balsamach i masłach do ciała i to przede wszystkim one sprawdzą się przy łojotokowym zapaleniu skóry. Olej konopny pozyskiwany jest najczęściej z nasion konopi. Proces tłoczenia odbywa się metodą na zimno, przez co olej zachowuje wszystkie swoje dobroczynne właściwości. Można pozyskać go także z kwiatów konopi, wykorzystując metodę tak zwanej ekstrakcji dwutlenkiem węgla.

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek o tym, że olej konopny jest skuteczny w walce z ŁZS. Pomoże także na wiele innych dolegliwości. Swoje dobroczynne działanie zawiera cennym kwasom tłuszczowym, minerałom i witaminom. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu satysfakcjonującej poprawy stanu skóry czy włosów, musimy pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków, które zawierają w swoim składzie olej konopny.


Bibliografia:

1. Gary W. Clark, Sara M. Pope, Khalid A. Jaboori, Diagnosis and treatment of seborrheic dermatitis, American Family Physician, 2015; 91 (3): s. 185–190.
2. Kostecka M., Kostecka J, Wpływ diety na wygląd skóry, Kosmetologia Estetyczna 4/2013 vol. 2, s. 263-266.
3. Ciborowska H., Składniki odżywcze i ich znaczenie w żywieniu, Ciborowska H, Rudnicka A (red): Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka. PZWL, Warszawa 2000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *