Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Pirokton olaminy – poznaj jego właściwości!

Pirokton olaminy jest dobrze przebadanym, skutecznym środkiem, który redukuje objawy i zwalcza przyczyny wielu chorób skóry o przebiegu podobnym, jak łojotokowe zapalenie skóry (łzs), łupież, łupież pstry, łuszczyca. Przekonaj się, dlaczego stanowi tak ważny składnik kosmetyków leczniczych.

Pirokton olaminy działaniePirokton olaminy – działanie

Pirokton olaminy jest substancją działającą przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, a także zmniejszającą stany zapalne skóry i pobudzającą regenerację komórek naskórka. Stosuje się ją szczególnie w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji owłosionej skóry głowy dotkniętej powszechnymi schorzeniami zapalnymi.

Pirokton olaminy – działanie przyczynowe na łupież pstry

Pirokton olaminy poprzez swoje właściwości przeciwgrzybiczne, działa wprost na przyczynę łupieżu pstrego. Choroba ta jest bowiem spowodowana nadmiernym rozrostem drożdżaków na skórze. Mikroorganizmy te powodują nieprzyjemne objawy takie, jak swędzenie, nadmierne wydzielanie łoju, podrażnienie i łuszczące się ogniska zapalne, czyli łupież. Zastosowanie kosmetyków z piroktonem olaminy skutkuje natychmiastową poprawą stanu skóry, dzięki działaniu na źródło problemów w sposób bezpośredni.

Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na łojotokowe zapalenie skóry

Pirokton olaminy na łzs, łuszczycę, łupież – ważne działanie wspomagające

Pirokton olaminy wspomaga walkę również z innymi dolegliwościami. Choroby takie, jak łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca są wywołane różnorodnymi, głębszymi czynnikami, od stresu po zaburzenia autoimmunologiczne. Ich przebieg często doprowadza jednak do takiego samego skutku, jak w przypadku łupieżu pstrego – nadmiernego wzrostu drożdżaków na skórze. Usuwanie ich jest zatem bardzo ważnym elementem kuracji przeciwko zapaleniom skóry również o innym podłożu. Niwelowanie przykrych objawów stanowi pośrednie przyczynowe działanie piroktonu olaminy na łzs i łuszczycę. Lepszy stan skóry wpływa na poprawę samopoczucia pacjenta i redukcję stresu, a dzięki temu poprawia się jego stan ogólny.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Pirokton olaminy na łzs, łuszczycę, łupież, łupież pstry – efekty

Pirokton olaminy posiada udokumentowane działanie. Oddziałuje wielokierunkowo i trafia dokładnie w potrzeby chorej skóry. Dzięki temu, pozytywne efekty stosowania piroktonu olaminy na łzs są widoczne od pierwszego zastosowania i utrzymują się przez długi czas.

Stosowanie kosmetyków z piroktonem olaminy:

  • wyrównuje naturalny mikrobiom skóry poprzez usuwanie nadmiaru drożdżaków
  • normalizuje działanie gruczołów łojowych, przez co zmniejsza łojotok
  • poprawia nawilżenie skóry
  • łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia
  • redukuje swędzenie i łuszczenie

Pirokton olaminy na łzs – gdzie go znaleźć

Pirokton olaminy jest jednym z głównych składników emulsji Seborh. Skład emulsji Seborh, jak też pozostałych kosmetyków z serii Seborh, został tak skomponowany, aby poszczególne substancje działały synergistycznie i kompleksowo wraz z piroktonem olaminy. Dzięki temu, działanie piroktonu olaminy na łzs i inne, podobne schorzenia jest skuteczne i odczuwalne natychmiast po zastosowaniu. Ponadto, można stosować kosmetyki zawierające pirokton olaminy na łzs bezpiecznie przez długi czas, również w celu zapobiegania nawrotom choroby.


Bibliografia:

1. Hay RJ: Malassezia dandruff and seborrhoeic dermatitis: an overview. Br J Dermatol, 165 (suppl. 2): 2-8, 20
2. Brzezińska-Wcisło L., Co nowego w etiopatogenezie i leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, Postępy Dermatologii i Alergologii XXII; 2005/1, s. 10–13.
3. Ciborowska H., Składniki odżywcze i ich znaczenie w żywieniu, Ciborowska H, Rudnicka A (red): Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka. PZWL, Warszawa 2000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *