Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaki wybrać?

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy należy wybrać odpowiedzialnie. Ważne jest to, by nie zaostrzył on objawów choroby, a łagodził jej przebieg. Jak wybrać najlepszy płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

spis treści

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaki powinien mieć skład?

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinien mieć odpowiedni skład oraz wykazywać korzystne w procesie leczenia właściwości. Wybierając ten kosmetyk, należy zwrócić dokładną uwagę na to, jakie składniki aktywne zawiera. Dobry płyn na ŁZS bazuje na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla skóry. W poniższej tabeli prezentujemy składniki, które polecane są w przypadku szamponów i płynów na łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Składnik aktywny Działanie
  • ekstrakt z nagietka,
  • wykazuje działanie kojące, nawilżające i łagodzące,
  • ekstrakt z wąkroty azjatyckiej,
  • nawilża skórę oraz wykazuje silne właściwości przeciwzapalne,
  • pantenol,
  • działa nawilżająco oraz regenerująco,
  • kwas migdałowy,
  • hamuje łojotok i łagodnie złuszcza naskórek,
  • arginina,
  • wspomaga funkcję barierową oraz pobudza wzrost włosów,
  • ekstrakt z miłorzębu,
  • łagodzi stany zapalne oraz przywraca skórze zdrowy koloryt,
  • ekstrakt z rozmarynu,
  • łagodzi swędzenie i podrażnienia skóry głowy,
  • kwas jabłkowy,
  • ogranicza nadmierną produkcję sebum,
  • ekstrakt z arniki,
  • działa przeciwzapalnie i chroni skórę przed mikroorganizmami,
  • alantoina,
  • łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran,
  • glukonolakton,
  • zmniejsza szorstkość skóry oraz łagodzi podrażnienia,
  • kwas glikolowy.
  • zmniejsza nadmierny łojotok i oczyszcza skórę głowy.
Seborh - Płyn do skóry głowy

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Marta Urbanowicz - kosmetologStosowanie płynu na łojotokowe zapalenie skóry głowy musi być rozsądne. Schorzenie to dotyczy skóry, więc wszystkie kosmetyki, które stosujemy na nią będą oddziaływać na jego przebieg. Z tego względu kluczowy jest wybór dermokosmetyków, które ułatwią leczenie schorzenia, pomogą w likwidowaniu jego objawów, a nie podrażnią przy tym skóry i nie zaostrzą zmian chorobowychmówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaki nie powinien być

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy to istotny kosmetyk, który odgrywa znaczącą rolę w procesie leczenia tego schorzenia. Płyn powinien odpowiednio dbać o skórę, dotkniętą przez chorobę. Stosowanie kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach odżywczych ma bardzo duże znaczenie w przypadku leczenia schorzeń skóry, takich jak ŁZS. Wybór kosmetyku, który zawiera w składzie szkodliwe związki, może wywoływać zaostrzanie się objawów choroby. Wskutek niewłaściwego doboru kosmetyku, mogą pojawić się dodatkowe zaczerwienienia, czy przesuszona lub przetłuszczona skóra głowy.

Płyn na ŁZSPłyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jakie właściwości powinien wykazywać?

Płyny na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinny wykazywać właściwości złuszczające, nawilżające oraz łagodzące podrażnienia. Duże znaczenie ma także delikatne oczyszczanie skóry ze złuszczonego naskórka oraz zapewnienie skórze odpowiedniej bariery ochronnej. Mając na uwadze zwalczanie źródła schorzenia, płyn na ŁZS powinien wykazywać właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne.

Seborh - Płyn do skóry głowyPłyn złuszczający na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh

Doskonały płyn do skóry głowy na ŁZS znajdziemy w zestawie dermokosmetyków Seborh. Podstawowym działaniem kosmetyku jest złuszczanie. W płynie Seborh znajdziemy mieszankę trzech kwasów: glikolowego, jabłkowego i migdałowego, które działając na zasadzie delikatnego peelingu chemicznego usuwają zalegający na skórze obumarły naskórek. Redukują tym samym także ilość tworzącej się łuski. Kwas glikolowy ma dodatkowo właściwości regulujące procesy keratynizacji, dlatego pomaga w wymianie warstw naskórka. Z kolei kwas mlekowy reguluje ponadto pracę gruczołów łojowych, co znacznie ogranicza ilość sebum stanowiącego pożywkę dla drożdżaków.

Substancje poprawiające krążenie i wzmacniające naczynia: arnika, miłorząb zapewniają skórze dobrą detoksykację oraz natlenienie, dzięki czemu szybciej zachodzą w niej procesy naprawcze. Oprócz działania złuszczającego płyn do skalpu Seborh koi skórę, działa nawilżająco i odżywczo

Podrażnienia łagodzą zawarte w nim glukonolakton, alantoina i pantenol, a ekstrakty z nagietka, rozmarynu i warkoty azjatyckiej sprawiają, że poprawia się jakość włókien budujących skórę, kolagenu i elastyny. Silniejsza, dobrze odżywiona skóra jest w stanie stawić opór inwazji drożdżaków, co tym samym ogranicza objawy ŁZS. Płyn usuwa stary, odsłania nowy naskórek i przygotowuje skórę na dalszą pielęgnację.

Działanie płynu uzupełniają pozostałe produkty z zestawu: odkażający szampon z substancjami przeciwgrzybicznymi, przeciwbakteryjnymi i przeciwzapalnymi, który który likwiduje drożdżaki i ogranicza ilość stanów zapalnych oraz nawilżająca emulsja, która reguluje pracę gruczołów łojowych i odbudowuje barierę hydrolipidową naskórka

Płyn i emulsja to produkty do stosowania naprzemiennego, nakładamy je na zmianę co drugi dzień. Szampon możemy natomiast stosować nawet codziennie. Są to produkty niezwykle delikatne, oparte o składniki pochodzenia naturalnego. Dermokosmetyki Seborh koją świąd, niwelują narastanie łuski, skutecznie ją usuwają i zwalczają tłusty łupież towarzyszący ŁZS. Pomagają utrzymać skalp w dobrej kondycji, co przekłada się także na stan włosów. Pasma przestają się plątać i wypadać na skutek choroby.

Seborh szybko przynosi ulgę, ograniczając uciążliwe objawy ŁZS, dlatego kosmetyki zbierają pozytywne opinie klientów:

OpiniaMój dermatolog już na pierwszej wizycie polecił mi stosować odpowiednie dermokosmetyki na ŁZS, dlatego sięgnęłam po Seborh. Byłam zadowolona ponieważ od samego początku kontrolowałam objawy schorzenia. Kosmetyki Seborh przynosiły mi ulgę od świądu i usuwały łuskę. Dzięki płynowi na łuszczycowe zapalenie skóry głowy i kilku innym kosmetykom zniwelowałam objawy i sprawiłam, że leczenie było wygodniejsze i przyjemniejszemówi pani Elżbieta z Gdańska.

OpiniaNa moją chorobę na początku stosowałam zwykłe kosmetyki i nie zwracałam uwagi na skład. Dopiero gdy leki nie pomagały, powiedziałam dermatologowi, że nie wiem czemu leczenie jest nieefektywne. Polecił mi wtedy zmienić wszystkie kosmetyki na specjalistyczne dermokosmetyki, które są bezpieczne dla skóry i nie wywołują podrażnień. Zdecydowałam się na zakup płynu na łojotokowe zapalenie skóry głowy oraz szamponu i emulsji z zestawu Seborh. Efekty stosowania są rewelacyjne, polecammówi pani Karolina z Wrocławia.

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy to kluczowy kosmetyk, który stosuje się w trakcie leczenia ŁZS. Odpowiednio dobrany kosmetyk pomoże ułatwić przebieg leczenia oraz zniwelować uciążliwe objawy. Warto jednak stosować cały zestaw kosmetyków, czyli płyn, szampon i emulsję, które wykazują kompleksowe i skoncentrowane na problemie działanie.

Seborh - Płyn do skóry głowy

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

FAQ

1. Jak należy stosować płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Najważniejsze jest to, by wybrać płyn, który będzie bezpieczny dla skóry. Polecamy produkty na ŁZS Seborh.

2. Jaki zapach oznacza, że płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy jest dobry?

Takie, który wynika tylko ze składu produktu, a nie jest dodawany sztucznie. Sztuczne aromaty mogą podrażniać delikatną skórę, dlatego warto ich unikać, szczególnie w dermokosmetykach.

3. Czym kierować się wybierając płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Wybierając płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy należy kierować się przede wszystkim jego składem, który powinien być skomponowany specjalnie dla osób z ŁZS. Kolejne czynniki do porównania to właściwości oraz działanie. Najważniejszy jest jednak skład.


Bibliografia

1. Śpiewak R., Kordus K., Podział i definicje chorób z kręgu wyprysku. Int Rev Allergol Clin Immunol Family Med 2012 18 (4): 210-222.
2. Kaszuba A., Kozłowska M., Kaszuba A., Michalak I., Trznadel-Budźko E., Bartkowiak, R., [w:] Skuteczność doustnego flukonazolu oraz miejscowo stosowanego 1% kremu kiotrimazol i szarnponu z 2% ketokonazolem w leczeniu skojarzonym umiarkowanych do ciężkich postaci łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia. 2007, Vol. 14 Issue 2, s. 111-116. 6p.
3. Woźniak M., Nowicki R., Rola grzybów Malassezia spp. w etiopatogenezie chorób skóry [w:] Mikologia . 2007, Vol. 14 Issue 4, s. 265-269.
4. Przybylak-Zdanowicz M., ABC kosmetyki naturalnej, 2014.
5. Maciejewska-Radomska A.,Placek W., Dieta w chorobach skóry, 2015.

6 komentarzy do “Płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaki wybrać?

  1. Jest jednym z dodatkow w leczeniu. Ogolnie dermokosmetyki moga pomoc i bardzo nawet pomagaja po tym co widze u siebie ale nadal uwazam ze w takim dosc mocnych przypadkach problemow z łzs lepiej sobie w sumie sprawdzic jakies badania naukowe o skladnikach ktore sa w srodku inci takiego produktu i zobaczyc czy po pierwsze takie skladniki sa w srodku a po drugie sprawdzic na jakim miejscu one sa bo tak jest ze jezeli cos jest na samym poczatku inci to jest tego najwiecej w kosmetyku.

  2. widze, ze są tutaj głownie jakies ziolowe czy roslinne skladniki…
    to wtedy tez to moze w sumie pomoc? gdzie cos takiego sprawdzic?

  3. Moksa K., Teległów A., Zioła zalecane przez świętą Hildegardę w pielęgnacji skóry, Postępy Fitoterapii, 2021
    Wolski T., Najda A., Kędzia B., Wolska-Gawron K., Fitoterapia chorób dermatologicznych, Postępy Fitoterapii, 2017.
    Dużo jest badań nawet w języku polskim i możesz sobie to poczytać nawet w google scholar.

  4. Wydaje mi się, ze dobrym przykładem jest właśnie ten płyn na łojotokowe zapalenie skóry głowy z seborh. Masz tak wszystko opisane, skład wygląda bardzo ładnie i powiela się z tym co tam jest w środku tych opracowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *