Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaką wybrać?

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy to jeden z dermokosmetyków stosowany w trakcie leczenia tego schorzenia. Aby emulsja była skuteczna i bezpieczna dla skóry, musi zostać dobrana w odpowiedni sposób. Aby wybrać najlepszą emulsję na łojotokowe zapalenie skóry głowy należy starannie czytać skład produktu. Jakich składników w nim szukać?

spis treści

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jaki powinna mieć skład?

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinna mieć odpowiedni skład, który skutecznie zniweluje objawy schorzenia. Aby było to możliwe, należy wybrać emulsję, która bazuje na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. W poniższej tabeli znajdują się składniki, które powinny zawierać dobre kosmetyki na ŁZS.

Składnik pochodzenia Właściwości
  • olej z czarnuszki.
  • przeciwbakteryjny.
  • przeciwgrzybiczy.
  • przeciwzapalny.
  • przeciwutleniający.
  • mocznik.
  • złuszcza.
  • przeciwbakteryjny.
  • olej konopny.
  • łagodzi stany zapalne.
  • niweluje świąd skóry.
  • kwas mlekowy.
  • usuwa martwe komórki naskórka.
  • wyrównuje skórę.
  • reguluje odnowę komórkową.
  • pirokton olaminy.
  • zwalcza pasożytnicze grzyby i bakterie.
  • NMF.
  • niweluje uczucie wysuszenia skóry głowy.
  • odbudowuje warstwę ochronną naskórka.
  • siarka.
  • zmniejsza świąd.
  • reguluje wydzielanie łoju.
  • przeciwgrzybicze.
Zestaw Seborh - szampon, płyn i emulsja do skóry z łojotokiem.

SEBORH

Wypróbuj zastaw do skutecznej pielęgnacji skóry z łojotokowym zapaleniem. Szampon, płyn i emulsja.

Marta Bożenda - kosmetolog

Dermokosmetyki, w tym emulsję na łojotokowe zapalenie skóry głowy, należy wybrać odpowiedzialnie. Ich skład ma bezpośrednie przełożenie na działanie oraz wpływa na kondycję skóry. Preparaty te muszą mieć skład, który nie podrażni skóry głowy oraz nie zaostrzy objawów schorzenia. Obecność naturalnych składników w emulsji i innych dermokosmetykach jest gwarancją ich bezpiecznego oddziaływania na skórę i zmiany chorobowe na niej powstającemówi Marta Bożenda, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jakie właściwości powinna wykazywać?

Dobra emulsja na łojotokowe zapalenie skóry powinna regulować produkcję łoju. Istotne jest również delikatne złuszczanie martwego naskórka oraz zapobieganie rozkładowi szkodliwych dla skóry i włosów związków. Emulsje na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinny dbać również o utrzymanie prawidłowej kondycji skóry głowy oraz włosów, które mogą być osłabione. Emulsja powinna także likwidować objawy schorzenia, poprzez wykorzystanie właściwości nawilżających, kojących, regenerujących i ochronnych.

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh

Seborh - emulsja

Na rynku kosmetyków na ŁZS na uwagę zasługuje emulsja do skóry głowy Seborh. Ma silne działanie nawilżające i odżywcze, dlatego szybko radzi sobie z najdotkliwszymi objawami ŁZS – świądem i łuszczeniem się skóry. Odpowiednie nawodnienie zapewnia naskórkowi zawarty w niej NMF, czyli naturalny czynnik nawilżający, składający się z mieszaniny dobroczynnych substancji aktywnych występujących w zdrowej skórze: kwasu mlekowego, mleczanu sodu, soli sodowej kwasu piroglutaminowego, jonów metali, cukrów i aminokwasów oraz alantoiny. NMF silnie odżywia skórę, dzięki czemu szybko przywraca jej równowagę i zdrowy wygląd. Ukojenie skórze przynosi także regenerujący, działający na skórę niczym opatrunek, mocznik. Stany zapalne i zaczerwienienia wygaszają oleje: konopny i z czarnuszki.

Działanie kojące w emulsji Seborh uzupełniają składniki o właściwościach anybakteryjnych i przeciwgrzybicznych, które docierają do jednej z przyczyn ŁZS – rozrostu grzybów z rodziny Malassezia

Oczyszczająco i odkażająco działają zawarte w Seborh siarka i pirokton olaminy (składnik często wykorzystywany także w lekach na ŁZS). Z kolei zawartość kwasu mlekowego wnosi do emulsji Seborh działanie lekko złuszczające – wzmacnia je wspominana już siarka – co pomaga wyrównywać koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Kwas mlekowy jednak przede wszystkim doskonale wyrównuje pH skóry.

Emulsja ma lekka formułę, jest wygodna w aplikacji, a ponadto nie obciąża włosów. Zawarty w niej olej z czarnuszki działa wręcz na nie regenerująco. Efekty jakie przynosi stosowanie emulsji Seborh można wzmocnić, stosując pozostałe produkty z zestawu

Są to oczyszczający szampon i płyn do skóry głowy. Szampon Seborh skutecznie usuwa ze skóry obumarły naskórek, zabrudzenia i łój, nie niszcząc przy tym naturalnego, ochronnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Płyn do skóry głowy Seborh pomaga złuszczyć ze skalpu obumarły naskórek, lecz co więcej reguluje pracę gruczołów łojowych, głównych winowajców nasilania się zmian w ŁZS. Dermokosmetyki z zestawu Seborh należy stosować jako uzupełnienie leczenia lub w celu zapobiegania nawrotom choroby. Bezpieczny, oparty na składnikach roślinnych skład gwarantuje skórze delikatność i minimalizuje ryzyko podrażnień, a przy tym skutecznie rozprawia się z objawami łojotokowego zapalenia skóry.

Sprawdź również czy stosowana dieta na łojotokowe zapalenie skóry ma znaczenie!

Klienci stosujący Seborh szybko zauważyli u siebie znaczną poprawę:

Opinia-ikonka2

ŁZS jest dla mnie bardzo wstydliwym schorzeniem, jednak zdecydowałem się podzielić swoimi najnowszymi doświadczeniami. Niedawno postanowiłem zamienić moje zwykłe kosmetyki, na specjalistyczne produkty dla osób z ŁZS. Stosuję akurat produkty z zestawu Seborh. Od tego czasu widzę zmianę w chorobie. Objawy są łagodniejsze i czuję mniejszy dyskomfort. Dlatego też polecam wszystkim zmienić kosmetyki na specjalistyczne, bo to bardzo pomagamówi pan Karol z Poznania.

Opinia

Mam łojotokowe zapalenie skóry głowy i szukałam czegoś, co pomoże mi zniwelować swędzenie, pieczenie oraz niekomfortowe zmiany na skórze. Wybrałam emulsję Seborh, a wkrótce po tym zmieniłam również szampon i płyn na te dostępne w zestawie. Okazało się, że nie musiałam wiele więcej robić, ponieważ zmiany wzmagały kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Moje nowe produkty nie tylko złagodziły przebieg schorzenia I uciążliwe objawy, ale także sprawiły, że skóra jest w dobrej kondycjimówi pani Agnieszka z Krakowa.

Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy to dermokosmetyk, który stosuje się w celach pielęgnacyjnych, podczas leczenia choroby. Odpowiednia emulsja pomoże złagodzić objawy oraz przebieg schorzenia. Warto stosować cały zestaw dermokosmetyków, które uzupełniają swoje właściwości – wykazują kompleksowe działanie.

Zestaw Seborh - szampon, płyn i emulsja do skóry z łojotokiem.

SEBORH

Wypróbuj zastaw do skutecznej pielęgnacji skóry z łojotokowym zapaleniem. Szampon, płyn i emulsja.

FAQ

1. Jak wybrać najlepszą emulsję na łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Najlepsza emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy to taka, która posiada skuteczny, odpowiedni dobrany skład. Opierając się na takim założeniu, polecamy stosowanie emulsji Seborh, której działanie opiera się na naturalnych składnikach aktywnych.

2. Gdzie kupić skuteczną emulsję na łojotokowe zapalenie skóry?

Dermokosmetyków, w tym emulsji na łzs, warto szukać w aptekach, lub przez internet – bezpośrednio na stronach producentów.

3. Czy pojemność emulsji na łojotokowe zapalenie skóry głowy ma znaczenie?

Emulsja to produkt, którego nakłada się na skórę głowy stosunkowo niedużo oraz nie każdego dnia. Dlatego też pojemność tych produktów często jest mniejsza, niż np. szamponu. Najważniejsze jest to, by emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy miała skład, który będzie bezpieczny dla skóry i włosów.


Bibliografia

1. Brzezińska-Wcisło, L. I. G. I. A. “Co nowego w etiopatogenezie i leczeniu łojotokowego zapalenia skóry,  Post Dermatol Alergol 2005 (1): 10-13.
2. Lenartowicz I., Skin Doctor Biblia zdrowej cery, 2018.
3. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2014.
4. Przybylak-Zdanowicz M., ABC kosmetyki naturalnej, 2014.
5. Braun-Falco O., Plewing G., Dermatologia. Tom 2, 2004.
6. Trznadel-Grodzka E., Błaszkowski M. Badania nad łojotokowym zapaleniem skóry. Rola wybranych cytokin w patogenezie łojotokowego zapalenia skóry, Postepy Hig Med Dosw (online), 2012; 66: 843-847.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze

  1. Chciałabym kupić coś dobrego na skórę, tak by mi emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy oczyszczała mi skórę i ją uspokajało pod kątem tłuszczenia itp. :< Ciężko coś takiego znaleźć. Te składniki co są podane tutaj to są dobre?

  2. jeżeli masz podaną bibliografię to myślę, że są oparte na badaniach te właśnie składniki i sprawdzone jest jak one działają na łzs.

  3. u mnie sie ona sprawdza bo mam i testuje na sobie te skladniki.
    przede wszystkim w sumie bym powiedzial ze mniej mi sie tlusci skora i chroni ja.