Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry – jak działa?

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry to jedna z powszechnie stosowanych metod w leczeniu tej dolegliwości dermatologicznej. Należy go grupy naturalnych, domowych metod, którą można bezpiecznie przygotować i zastosować w domu. Jak każda domowa metoda, wymaga jednak regularności i dokładności. Jak dokładnie działa roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry?

Roztwór soli na ŁZSRoztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry - właściwości i jak działa w leczeniu łzs

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry jest często stosowaną metodą w leczeniu tego rodzaju dolegliwości skórnych. Dlaczego właśnie sól? Wszystko za sprawą jej właściwości antyseptycznych. Działa silnie antybakteryjnie, dzięki czemu hamuje namnażanie się szkodliwych dla skóry bakterii.

Co więcej, można ją stosować na kilka sposobów, w tym:

  • wewnętrznie,
  • zewnętrznie. Zewnętrznie przede wszystkim przygotowując kąpiel leczniczą. Wystarczy w tym celu dodać odpowiednie proporcje soli, która rozpuszcza się w ciepłej wodzie w porami ciała wnika przez barierę naskórka, wywierając pozytywny wpływ e leczeniu chorób dermatologicznych takich jak łojotokowe zapalenie skóry.

Sprawdź jak rozpoznać objawy ŁZS

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry - gdzie można taki składnik znaleźć i jego skuteczność w leczeniu łzs

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry można przygotować samodzielnie na bazie wybranego rodzaju soli. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju soli, jednym z nim może być popularna sól Kłodawska. Można ją zakupić zarówno w standardowym sklepie spożywczym, jak i w aptece, a także w sklepach internetowych z wygodną dostawą do domu. Aby przygotować skuteczną kąpiel solną, należy zaopatrzyć się w jej większą ilość, ponieważ jednorazowy zabieg nie będzie skuteczny. Podobnie jak w przypadku innych naturalnych metod.

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry – jak działa?

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry należy wykorzystywać zewnętrznie, najlepiej w postaci kąpieli lub płukanki. Roztwór soli wykazuje przede wszystkim działanie antyseptyczne, czyli skutecznie odkaża, niszcząc chorobotwórcze drobnoustroje na skórze, w zakażonych ranach czy na błonach śluzowych. Choć można też roztwór soli przyjmować doustnie, to w przypadku leczenia łojotokowego zapalenia skóry wykorzystywana jest przede wszystkim kuracja zewnętrzna. Dodatkowym działaniem roztworu soli na łojotokowe zapalenie skóry może działanie wysuszające, ponieważ w wyniku choroby pojawia się nadmierny łojotok.

Seborh Zestaw

SEBORHSKUTECZNE PREPARATY NA ŁZS

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry – przeciwwskazania

Roztwór soli na łojotokowe zapalenie skóry jest typowo naturalną metodą leczenia choroby, w związku z tym tak samo jak w przypadku wielu innych niekonwencjonalnych metod, istnieją określone przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej stosowanie. Podstawowym jest występowanie stanów zapalnych, ran i innych podrażnień skóry. Nałożenie na nich roztworu soli może tylko dodatkowo podrażniać skórę i utrudniać jej prawidłowe gojenie. Innym jest uczulenie na sól.

Podsumowując, łojotokowe zapalenie skóry to choroba dermatologiczna, która wymaga leczenia. Kuracja może być zarówno farmakologiczna, jak i domowa.


Bibliografia:

1. Trznadel-Grodzka E., Tyc-Zdrojewska E., Kaszuba A.: Choroby łojotokowe, [w:] Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej. Z. Adamski, A. Kaszuba (red.), t. II. Wyd. Czelej, Lublin 2015: 235-247.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *